Názor ľudí na realitky

Na slovenskom (a ešte viac na českom, napr. tu) internete je niekoľko článkov o realitkách, ktorých obsah teraz nebudem rozoberať. Zaujalo ma množstvo negatívnych komentárov k práci realitiek, k ich veľkému počtu a nízkej kvalite práce.

Prvý problém je v počte realitiek, z ktorého vyplýva aj úroveň ich maklérov, povedané priamo – sú medzi nimi aj nevzdelaní, nepríjemní, vtieraví. No a práve takíto makléri zanechajú silný negatívny dojem, o ktorom sa píše v diskusiách.

Druhý problém je v socialistickom dedičstve – kutilská povaha Slovákov či Čechov, všetko skúsiť vlastnými rukami a lacnejšie. S týmto prístupom je realitná kancelária pokladaná za nechcený cudzí prvok a od začiatku je vnímaná negatívne.

Tretí problém je v tom, že je ťažké vybrať si realitnú kanceláriu objektívne. Ak niekde na internete nájdem dve negatívne hodnotenia na realitku X, môže to znamenať 10 nespokojných klientov a 5 spokojných, ale takisto to môže byť aj 100 spokojných (spokojní klienti nemajú motiváciu písať o skúsenosti). Aj preto hodnotenie realitných kancelárií na už spomínanom webe realitky na mape asi nikdy nebude objektívne, kým na ňu nepribudne nejaký systém motivujúci k hodnoteniu aj spokojnými klientmi.

Reklamy

165 Responses to Názor ľudí na realitky

 1. NEGOTIANT píše:

  dobrý postreh situácie na trhu.

  pravdou je, že by to mohlo s realitkami lepsie. momentalne ziskat zivnostenske opravnenie na realitnu cinnost je relativne jednoduche a robi to aj velke mnozstvo ludi so slabymi skusenostami..

  snad sa to casom zlepsi.. :))

 2. arica píše:

  Ja mam cerstvu skusenost s realitnou kancelariou z Bratislavy InReal, s.r.o.
  V prvom rade zavadzajuce informacie o nehnutelnosti, ktore sa nezakladali na pravde. V druhom rade vynucovanie si provizie v hotovosti do ruk realitneho maklera a v tretom rade nekvalitna – amaterska kupnopredajna zmluva, plna chyb a nepresnosti. Hotova katastrofa. Stalo ma to velke vypätie sil, kym sme dotiahli vec do konca, nikdy viac tuto realitku, amateri.

 3. l.kubinocva píše:

  luku
  mám čerstvú veľmi zlú skusenosť s ALREAL nepravdivé zavadzajúce informácie, vynucovanie si ceny bez jednania odvolavaním sa na iluzornych zaujemcov, zle priparvená zmluva s doporučením, nech si to dáme skontrolovať svojmu pravnikovi pravdaže za plnú cenu ich provízie, ktorá obsahovala aj právne služby a napokon doporučenie zrýchleného vkladu do katastra tak, aby sme realitu vhodnú len na prerobenei dostali tesne pred Vianocami, t.j. obdobím keď nikto neprerába, jednoducho hyenizmus a bezohladnosť absolutne nepriatelskí voči kupujucemu…
  Doporučujem naširoko sa vyhnúť tejto “kacelárii”, p. Balogovi a p Halasovej…

 4. Marcela píše:

  Pripajam aj ja nasu negativnu skusenost s realitnou kancelariou ALReal… Zavadzajuce informacie o nehnutelnosti….Arogantne chovanie sa p. Halasovej a p. Baloga voci kupujucim…. Pytaju si neustale peniaze za nejake poplatky (podanie návrhu na vklad záložného práva, kolky na listy vlastníctva), pricom ich mali hradit z provizie… Zle pripravene zmluvy – napr. nesedeli rodne cisla predavajucich s ich datumom narodenie….musite sa obratit na svojho pravnika…Nezmyselne doporucovanie zrychleneho vladu do katastra a zakotvuju to do zmluvy…. Realitu sme kupovali viac ako 5 tyzdnov, t.j. neskutocne to natahuju a celu kupu komplikuju…. Odporucam sa uplne vyhnut realitnym kancelariam – nielen ALRealu.

 5. poltry píše:

  VÁŽENÝ PÁN MICHNÁČ.
  Dovoľte,aby som Vám týmto spôsobom objasnil moju situáciu a postup pri zrealizovaní predaja bytu, ktorý ponúkala Vaša Žilinská pobočka na Bôrickej ceste v hodnote 34000 eur.
  Po obhliadke bytu s maklérkou,sme na ďalší deň boli dohodnutí, že v kancelárii sa objasní situácia okolo tohto bytu a po vzájomnej dohode dáme 4000 eur, podpíše sa rezervačná zmluva a necháme pracovať kompetentného človeka na zdarný koniec pre všetkých zúčastnených pri tomto obchode.
  Ako maklér, ktorý mal na starosti z realizovanie predaja tohto bytu bol pán Klein. Rodina, ktorá býva v tomto byte má neskutočné dlhy,ale po zložení 4000 eur a podpísaní rezervačnej zmluvy na 4 mesiace,nám p.Klein tvrdil ,že to nie je problém on vyčistí všetky dlhy,aby sme si na základe čistého LV potom požiadali o hypotekárny úver o čom komunikoval aj s pani zo Slovenskej sporiteľni, ktorá nám mala vybaviť úver. Vysťahuje rodinu,na čom sme sa dohodli a bolo aj dopísané do rezervačnej zmluvy,podpíšeme kúpno predajnú zmluvu vyplatíme zostatkových 30000 eur odovzdajú nám kľúče,potrasieme si rukami za úspešne prebehnutým obchodom a život pôjde ďalej.
  ALE…..všetko bolo a je úplne inak.
  Ubehli skoro 3 týždne od zloženia rezervačnej zálohy a žiaden obraz ani zvuk. Telefóny boli hluché,nikto nevolal, v mailovej schránke žiaden odkaz,ale aj poštová schránka zívala prázdnotou. Tak som sa rozhodol ,že zatelefonujem p.Kleinovi ,ako je teda na tom,ako postupuje pri dohodnutých krokoch. Tak som teda zavolal a pýtam sa na tieto skutočnosti a prečo sa mi za 3 týždne neozval. Odpoveď p.Kleina..Všetko je na najlepšej ceste,len ešte niečo čekuje-kontroluje a povedal, že som mu mal ja zavolať a už som mal mať zaisteného odhadcu,ktorý vypracuje znalecký posudok pre hypotekárny úver. Tak som teda začal odvolávať znalcov, ktorí toto robia. Pri telefonáte so znalcom som pochopil ,že niečo nieje v poriadku. Znalec si pýtal výpis z katastra nehnuteľností,čiže čisté LV, kópiu z katastrálnej mapy, potvrdenie o dokončení a odovzdaní domu do užívania,titul nadobudnutia rodiny Komanovej-kúpnu zmluvu, schematický pôdorys bytu…a ja som nič v rukách nemal. Tak som znova volal maklérovi, že teda čo znalec chce a požaduje a nato mi maklér odpovedal ,že to si musím zaobstarať ja sám!!!
  Ja pracujem ako zoraďovač na CNC strojoch nie som maklér,ale je mi jasné,že tieto doklady musia mať a ponúknuť majitelia bytu. Alebo maklér na dobrej úrovni by ich mal mať v zložke nachystané pre kupujúceho.
  Začal som chápať a vnímať kroky p.Kleina na úrovní, že sme sa stali obeťou nejakej ďalšej bytovej mafie ako to na Slovensku chodí, ktorá nás chce pripraviť o 4000 eur zo spotrebného úveru s 13% úrokom. Alebo neschopných ľudí, ktorí nevedia čo znamená slovo REALITNÝ MAKLÉR a čo je ich práca…podotýkam“poctivá práca“. Po neskoršom zhliadnutí internetu a stránok ako fórum, názory a hodnotenie MMREALITY na Slovensku a v Čechách ma oblial studený pot. Doteraz si vyčítam,že som toto neurobil skôr,ako som stlačil kľučku na dverách MMREALITY.
  Ďalšie dni som venoval k zaistení právnej ochrany pri riešení tohto prípadu. Čo sa mi aj podarilo. Oslovil som a zároveň aj poveril plnou mocou pani právničku, aby ma zastupovala v tejto veci kúpy bytu. V kancelárii po podpísaní plnej moci sa pani telefonicky kontaktovala s pánom Placekom, že ma právne zastupuje a prečo po mesiaci sa v tejto veci kúpy bytu nič nerealizuje a všetko je tak ako pred mesiacom .Reakcia p. Placeka bola viac než prekvapivá. Podráždene kričal,že čo sa ona do toho stará a nemieni s ňou komunikovať.“VEDÚCI POBOČKY MARIAN PLACEK“.Čo viac k tomu dodať. Iba sa Vás pýtam. A to všade máte ľudí na tejto úrovní???
  Naďalej pokračovala nechuť od p. Kleina so mnou komunikovať,nedvíhal telefón a keď som sa mu dovolal tak znova a znova dookola niečo preveroval, kontroloval, čekoval,ale hlavne odďaľoval a zahmlieval skutočnosti okolo tohto bytu. Ja keby som bol maklér,tak ešte predtým ako ponúknem byt na predaj si ho na komplet presvietim až obchod prebehne hladko, tým si zaistím dobré meno a čo najskôr dostanem províziu. Ale bohužiaľ taký maklér mi nebol súdený. Čo som bol prekvapený, že mi poslali na moju mailovou schránku dve nové ponuky od nich v tom istom meste. Prečo???Zistili ,že nedokážu zrealizovať predaj toho bytu??
  Moje obavy o peniaze a byt boli čoraz väčšie,tak som sa rozhodol zistiť reálne skutočnosti. Všetky dlhy rodiny – od ktorej sme mali kúpiť byt, presahovali 34000 eur, ktoré sme mali zaplatiť ako konečnú cenu bytu. Dlh sa pohybuje okolo 50000 eur!!!.Boli sme priamo za tou rodinou v byte. Tam nám pani Komanová povedala, že dlhšiu dobu s ňou nik z realitky nekomunikoval. Až na niekoľko násobne volanie sa dostavil p.Klein, ktorý jej sľúbil ,že môžu bývať i naďalej v tom byte ako podnájomníci aj keď predajú ten byt. Podotýkam,že tá rodina má na bytovom družstve k dnešnému dňu 11000 eurový dlh. Takže my sme mali kúpiť byt aj s takýmito nájomníkmi. Po informáciach z bytového družstva som tiež nemal dobrý pocit. Právnik bytového družstva sa vyjadril na adresu makléra – žiadna komunikácia, neustále ich tlačil aby znížili svoje pohľadávky a ba dokonca ,aby tej rodine našli aj náhradné bývanie.

  Pred dvoma týždňami nás kontaktovala TOMA,že sa chcú s nami rozprávať vo veci bytu rodiny Komanovej. Na dohodnutý termín sme sa tam dostavili aj s našou právničkou. Rozhovor prebiehal s priamou nadriadenou aj s právničkou z TOMY. Bolo mi oznámené,že už tej rodine zaslali oznámenie o výkone záložného práva. A že nakoľko v kúpe tohto bytu MMREALITY už dlhšiu dobu p.Klein nič nekoná aj keď im ten byt ponúkli na priamy predaj a zbytočne robí iba nepochopiteľné prieťahy, tak sa rozhodli, že nám ho priamo ponúknu oni. Ale ja som sa jasne vyjadril,že mám na tento byt podpísanú rezerváciu s MMREALITY,tak nemienim od nikoho iného tento byt kupovať,až po uplynutí platnosti tejto zmluvy.
  Prehlasujem, že i naďalej máme záujem kúpiť tento byt cez MMREALITY.A nie som si vedomý ,že by som nejakým spôsobom porušoval rezervačnú zmluvu a blokoval v TOME tento byt. Pan Placek sa mi vyhráža s právnikom,nechce viac so mnou komunikovať. Som o tom presvedčený,že tento byt bol od začiatku ponúknutý za účelom podvodu na ľudí zainteresovaných kúpou tohto bytu. Stále trvám na všetkom čo som v uzatvorenej rezervačnej zmluve podpísal a mám záujem vec riešiť v spolupráci s Vašou RK .
  Ak do uplynutia času tak ako to plynie z rezervačnej zmluvy nám MMREALITY neumožní kúpiť dohodnutý byt , alebo neskôr nevráti rezervačnú zálohu, tak budeme donútení sa brániť všetkými možnými právnymi krokmi.

  A tie sú.:Ministerstvo spravodlivosti, kde je zo zákonne zriadená komisia,ktorá posudzuje podmienky spotrebiteľských zmlúv.
  Slovenská obchodná inšpekcia.
  Daňový úrad nech preverí príjmový doklad.
  Bola zistená nezhoda medzi razítkom na príjmovom doklade a hlavičkou na rezervačnej zmluve.
  Podám trestné oznámenie za podvod a neoprávnené obohacovanie.
  A nakoniec občiansky súd.
  A samozrejme, že oslovím všetky regionálne a celoslovenské noviny a tiež televíziu. Už som si to overoval a nebude problém napísať krátky,ale výstižný článok a podobne natočia krátku reportáž. Podobne využijem internet,sociálne siete- pokec,facebook,youtube.

 6. fero píše:

  Moja skúsenosť s realitkou je tiež negatívna. Išlo ale o situáciu v ČR a Dumrealit (Ostravské realitní centrum). Dajte si veľký pozor čo podpíšete hneď pri prvej obhliadke bytu. Lebo potom si začnú nárokovať na neskutočné pokuty ktoré tam majú zahrnuté. Bol som len na obhliadke a potom som kúpil byt cez inú realitku, po roku mi prišla výzva na pokutu 160 000. Bol som rád že to skončilo na 70 000.

 7. Eva píše:

  Dobrý deň,
  tiež mám čerstvú a veľmi zlú skúsenosť s realitnou kanceláriou CASSOVIA REALITAS. Boli sme na obhliadke rozostavaného domu pred kolaudáciou, v ten deň sme zaplatili zálohu 3000 eur, maklér nás informoval, že majitelia nemajú na splácanie hypotéky, preto predávajú. V liste vlastníctva bolo už oznámenie o dražbe, na čo mi maklér povedal, že to nie je problém, že len “pár papierovačiek” naviac. Pri prehliadke nám sám maklér ukazoval, ako by k domu pristaval garáž, a že ako krásne si to tu vieme dostavať (ukázal nám na mobile ako prestavuje svoj dom). Ešte sme sa rozprávali, že chceme mini dieľničku. Bavili sme sa aj o tom, že chceme brať hypotekárny úver, na čo povedal, že to nie je problém, a že si ho už máme začať vybavovať. V blízkosti domu je družstvo s bio elektrárňou, prístupová cesta k domu a do družstva je tá istá. Vraj sa to JRD ruší a že každý dom má nejaké mínusy.
  Hneď na druhý deň po podpísaní rezervačnej zmluvy som zašla na stavebný úrad, kde som sa dozvedela úplne iné skutočnosti:
  – dom dostal stavebné povolenie ešte predtým, ako urobili nový územný plán, čiže je možné ho skolaudovať, ale na ďalšiu prístavbu, čo i len garáže stavebné povolenie NEDOSTANEME,
  – v areáli družstva je schválená výstavba nových výrobných hál dvoch firiem (frekvencia nákladných áut okolo domu poriadne stúpne).
  Ďalšiu negatívnu informáciu som dostala v našej banke, kde mi povedali, že na takto založený dom s oznámením o dražbe v LV mi úver neschváli. A ďalšie právne prekážky spojené s kúpou domu, ktorý je v dražbe, nám povedal právnik.
  Pýtam sa teda, AKÉ ISTOTY MI ZABEZPEČILA REALITKA pri podpise rezervačnej zmluvy????? Aké informácie mi o tejto nehnuteľnosti poskytla????? VRAJ nevedeli o tom. Ospravedlňuje ich nevedomosť????
  Hneď na druhý deň od zaslania zálohy a podpisu rezervačnej zmluvy som volala maklérovi, a oznámila som mu, že na základe zistených skutočností žiadam o vrátenie zálohy, čo som na druhý deň dokladovala aj písomnou žiadosťou (Škoda z ich strany teda žiadna, už na druhý deň mohli znova daný dom ponúkať, aj keď ľutujem ďalších ľudí, ktorých na tento dom presvedčia).
  Maklér pri osobnom stretnutí nejavil žiadnu snahu vyhovieť našej žiadosti, nehľadal riešenia, ale vraj sa všetko dá právne dokladovať, že všetko je z ich strany ok.
  Čakáme na ich písomne vyjadrenie na našu žiadosť. Máme právnika a o naše peniaze sa určite budeme aj súdiť. Tak nám držte palce.
  NIKOMU NEODPORÚČAM CASSOVIA REALITAS, a hlavne žiadnemu maklérovi neverte. Všetko si overte sami a na viacerých miestach, lebo dnes Vás chcú všade len zdrať z kože, alebo vám predať “mačku vo vreci”, my sme sa už poučili a určite cez realitku kúpu domu realizovať nebudeme.

  • Jano píše:

   Cassovia realitas nas podvodom pripravila o 10 000€!!!!! Vraj zaloha!!! Pripravit ludi o vsetky peniaze, ktore si clovek este k tomu pozicia!!!! Snad budu mat kludny spanok!

 8. daliya píše:

  Dobry den,

  moje varovanie sa týka realitky ORBIS, sidliacej v Bratislave, Ružová dolina a hlavne sa vyhnite pánovi Dočevovi. Na prvý pohľad veľmi príjemný pán, v konečnom dôsledku veľmi neodborný prístup, keď si dovolí hulákať po kupujúcich v banke a spochybňovať oficiálne tlačivo banky. Tesne pred podpisom odporučil predávajúcemu, aby nepodpísal zmluvu s kupujúcim, lebo jemu osobne sa nepozdávalo znenie úverovej zmluvy banky. Je úžasné, že je taký super odborník. Ak by ho pracovníčka banky a kupujúci nepožiadali, aby opustil priestor banky, lebo obchod naozaj nebude, ani by nebol. Táto realitka spravila kupujúcemu zo života peklo na pár mesiacov, kým sa predaj uzavrel. Ich neprofesionalita, neznalosť nehnuteľnosti a skryté perličky, ktoré kupujúci reklamoval považujem za úplnu neprofesionalitu. V jednaní začali byť následne veľmi agresívni, nakoľko kupujúci namietal a zistil drobné odlišnosti od prezentovaných pri návštevách. Samozrejme, stále zastávali stranu predávajúceho a ich správanie bolo veľmi neprijateľné. Ak by kupujúci nehnuteľnosť naozaj nechcel, určite by od toho rozhodne odstúpil. Prosím, vyhnite sa im, ušetríte si veľa nervov. Pekný deň.

 9. Andrea píše:

  Chcem upozornit na realitku ARIMART Z NITRY.. byvam v prenajme, klsika, realitka, zmluva….(v rozpore zo zakonom..1 mesacna vypovadna lehota a v pripade nezplatenia najmu vypoved do 24h z naaslednym vystahovanim…) takato zmluva je v rozpore zo zakonom. zo zakona je vypovedna lehota 3 mesiace a dolozka o 24hodinovom vystahovani neexistuje. tu mozem dat ja ako podnajomnik v pripade aj byt nieje schopny prevadzky. Platim riadne 500€ mesacne, pri podpise zmluvy som samozrejme zlozila depozit 500€ Byvame 3 mesiace, zacali sa objavovat skryte problemy. Ktore samozrejme hned hlasim majitelke. Jej odpoved je vzdy ,,co ja s tym,,? Sice prerobena kupelna, ale neodtekajuca voda v sprchovom kute, po kazdom sprchovani vyberam s tej vanicky vodu handrou a vylievam do wc. v kuchyni bola dotiahnuta len tepla voda, majitelka sa vyjadrila vraj nech si to dam spravit. elektrina pomali a isto odchadza, uz 3 tyzdne som neprala,nepiekla….. zapnem pracku, mikrovlnku, el.ruru, ci kavovar v momente vyhodi poistky. Potrebovala som oprat, pocas hodinoveho programu mi poistku vyhodilo 17 krat…detska izba…otvaram okno, vypadlo na mna z pantov, komplet cele…okna…aj ked je bezvetrie, zaclony mi lietaju pol metra od okna. v spalni otvorim okno, pada na mna plesen, v kuchyni oduva sa plavajuca, otec majitelky nechal vytiect chladnicku a nechal vodu na plavacke. Skratka ta elektina a to okno v detskej ma dorazilo a duplom odpoved majitejky, ze co ona s tym. Majitelka somnou prestala komunikovat, nedviha mi tel, nereaguje na emaily. Realitku som minuly tyzden poprosila nech ju kontaktuje a nech mi nachysta vypoved dohodou s tym ze sa byt neda plne vyuzivat. Napisal mi vypoved pre mna nevyhodnu. Cize ze mi nevratia depozit…. Dnes som bola v realitke z vypovedou ktoru mi napisal pravnik podla zakona s tym ze zajtra pri odovzdani bytu mi bude vrateny depozit. Realitak nato pozrel, hodil na stol a sarkasticky mi oznamil ze depozit mi nikto nebude vracat…a ked sa podla jeho vypovede zajtra nevystahujem budu ma vystahovavat oni…. podotykam ze najom si riadne platim vzdy mesiac vopred, samozrejme ho mam vyplateny aj teraz a samozrejme chcem svoj depozit naspat. byt som vymalovala, lebo bol v katastrofalnom stave, a porobila som mensie opravy. nic sme neposkodili. v pripade ak by sme nieco poskodili bolo by to platene z depozitu, byt je v lepsom stave ako ked som ho preberala. A este, pri obhliadne bol v byte neskutocny bordel, za nakladne auto veci, …po mrtvom otcovi, umelo vytvoreny zhon aby sme z obhliadky rychlo vypadli a po nastahovani som tu mala majitelku este dalsie 3 dni, ktora vypratavala byt. Realitk mala byt v ponuke na predaj, chodili mi sem vybuchovat ludia, nasla som tu ponuku na internete, napisala som realitke ze mam zaujem o kupu, samozrejme pod inym menom a ano bolo mi z realitky potvrdene ze byt je na predaj, 20.02.2013 prebieha dedicske konanie, byt bude prepisany na novu majitelku a obhliadky su naplanovane po tomto termine…..Ja mam zmluvu na rok, cize do 31.10.2013…nikto ma neupozornil a nikto mi nedal vediet ze byt je na predaj, ked som volala majitelke, dokonca to popierala…Zhruba som napisala vsetko, teraz mi skuste poradit ako ja vobec dostanem svoje peniaze spat. A pozdravujem, neseriozneho, arogantneho a maximalne drzeho pana Kokavca a jeho realitku Arimart z Nitry.

  • zuzu píše:

   detto aj u nás, depozit nechce vrátiť, zaviedol nás pri predaji, majiteľka sa nám zatajuje, prestala komunikovať, ako ste dopadli? tiež to chcem riešiť právnikom, je to strašný zmrd,

  • s píše:

   Arimart nitra, Kokavec obral nás o nemalé peniaze aj spolu s predávajúcou, dobre vedeli, že dom nemôžu predať na hypotéku a zobrali od nás nemalú zálohu a bohvie, či aj od iných nepobrali. Pani Szaboová sa teraz tvári, akoby nás ani nepoznala. Božie mlyny melú pomaly, ale isto!!! Tak dúfam, že na nich príde raz čoskoro…!!!! Politikou arimartu je zrejme zarábať na zálohách a vytvárať časový nátlak, aby ste im rýchlo dali zálohu a nemali čas si to overiť u svojho právnika!! och, tá naša nám už dopredu povedala, že s maklérskymi zmluvami nemáme ani chodiť…:( mala pravdu, sú to len hnusný okrádači, ktorých chráni tento štát, bohužiaľ. Arimart a podobný, nikdy viac

 10. brano píše:

  Dobry den, taktiez chcem upozornit na realitnu kancelariu LEON REAL. Mam s nimi zlu skusenost, svojim sposobom ma okradli o 2000 eur zle postavenou zavadzajucou zmluvou a vdaka mojej nevedomosti o uplnom zneni zakonnika. RK by vam mala dopomoct a zabezpecit sluzby prevodu a predaja ale tuto to tak nefunguje. Realitny poradca Bruno Pilka ma uvadza dve rozne mena a posobi milo a prijemne na prvy pohlad, ale odporucam dat si velky pozor a radsej sa tejto realitke vyhnut.

 11. Hajašová Mária píše:

  Má niekto skúsenosť s realitnou kanceláriou MEDIATOR, s.r.o z Malaciek ?

 12. Katka D. píše:

  Dobrý deň. Tiež mám negatívnu skúsenosť s realitnou kanceláriou TIMIREAL. Pompézne vystupovanie pani Lobovej nás primälo k niekoľkým obhliadkam. Ale potom, ako sa pokúšala neustále z nás ťahať peniaze, vraj určené k spracovaniu podkladov a na základe informácií známych, ktorí vďaka tejto realitke prišli o nemalé úspory som radšej od obchodu uskočila, pretože všetko nasvedčovalo tomu, že reálne prebehnúť nemôže. Realitky typu jedna pani povedala, by vôbec nemali existovať. Určite by som cez túto kanceláriu nič s pokojným vedomím nerealizovala.

  • Peter píše:

   Dobry den Katka. Viete napisat nieco blizsie este o tejto realitke, kedze mam cez nich zaujem kupit byt. No po Vasich informaciach o tom prestavam uvazovat. Zaujima ma, ake problemy mali Vasi znami, ktory prisli kvôli nim o svoje uspory. dakujem.

 13. Pavol S. píše:

  Pozdravujem Vás,
  rád by som touto cestou doporučil služby Elit Real Bratislava ,
  pani Vasilová.Kupovali sme prostrednítctvom tejto kancelárie byt.Všetko prebehlo presne podľa dohody s excelentným prístupom maklérky .Hodnotenie :AAAA+++++

 14. Smutny píše:

  Ak si myslíte, že keď budete kupovať pozemok, či inú realitu cez realitnú kanceláriu, a nič zlé Vám nehrozí – tak sa mýlite. Moja vlastná skúsenosť hovorí o podvode jednej bratislavskej realitnej kancelárie. (Ak máte záujem, súkromne pošlem aj jej meno a meno makléra, ktorý sa ma pokúsil podviesť a aj popis podvodu, ktorý na mne chceli spáchať a na inom záujemcovi zrejme už spáchali.)
  V jednej slovenskej obci som chcel stavať dom. Na viacerých realitných portáloch som si našiel ponuku na predaj istého pozemku. Inzerovala ho vždy tá istá realitka a ten istý real. maklér, a ako kategóriu nehnuteľnosti uvádzali: “Kategória Pozemok pre rodinné domy / Predaj” No a tak som zareagoval a chcel som zložiť rezervačný poplatok ( a nie je nízky) následne pozemok kúpiť a začať stavať. Medzitým som rozbehol predaj svojho bytu, vybral si firmu, ktorá mi dom postaví – takmer som už podpísal zmluvu, dal som si vypracovať projekt (za 950 Eur). No nedala mi pokoj otázka, prečo v obci neďaleko krajského mesta (12 km) a na opačný smer 3 km od okresného mesta je už rok inzerovaný spolu s ďalšími 3 susediacimi pozemkami za slušnú, prijateľnú cenu nepredaný. Oslovil som starostu predmetnej obce a dozvedel som sa, že pozemok je určený na priemyselnú výstavbu a výstavbu občianskej vybavenosti a v žiadnom prípade nie na výstavbu rodinných domov ako ho predáva realitka. Ďalej som sa dozvedel, že boli (majiteľ pozemkov) opakovane vyzvaní na spoluprácu s obcou na prekvalifikovaní pozemku na stavebný pre indiv. domovú výstavbu, a na výzvy nereagovali. No kľudne pozemok ďalej predávali ako stavebný. ČISTÝ PODVOD. Vy si takýto pozemok kúpte, dajte si urobiť projekt a nakoniec zistite, že stavať nemôžte. Nehovorím, že všetky realitky sú podvodníci, ale radím overte si informácie, ktoré sú Vám podávané , a to hlavne zo zdrojov, ktoré nie sú do obchodu zainteresované – obec, kataster,…
  Nedajte sa dobehnúť. A hlavne “kľudne a pomaly – bez emócií, Žiadna eufória, žiadne tešenie sa na nový dom…” Tešte sa len z toho, čo už máte isté!!!
  Moje škody sú “len!” nízke, no predstavte si aké mohli byť. Totiž našiel som si prácu v mieste budúceho bydliska, chcel som predať byt a presťahovať sa dočasne – do dostavania môjho domu k sestre ( býva o dve ulice od plánovanej stavby vo veľkom dome, kde by sme sa s rodinou “stratili”). Teraz “len” vyzerám ako blbec – do práce som nenastúpil, byt kde je už zmluva o budúcej zmluve nepredám, vyhodil som 9950 éčiek za projekt domu, ktorý stavať nebudem…

  • Peter píše:

   Pozdravujem Smutny,
   mna zaujima meno realitky a aj meno maklera. prave sa rozhodujem ohladom kupy bytu cez realitku z BA a co ked je to ta tvoja…? ja uz neverim nikomu. posli prosim ta, aspon jej nazov, nech kludnejsie spim. vdaka.

 15. M. Kubalosova píše:

  neodporucam realitnu kancelariu v Bratislave s nazvom Loftreal. Velmi neseriozne jednanie z ich strany, mali sme zaujem o jeden byt, ktory mali v ponuke. Kedze s priatelom nemozeme telefonovat v praci riesili sme vsetko emailom, ktory asi v dnesnej modernej dobe pracovnici tejto kancelarie nepoznaju resp velmi nevyuzivaju, aj ked skor asi ignoruju. Kazdopadne ked s pani od nich moj priatel volal, hned v ten den kedy bol inzerat uverejneny, slubila, ze v priebehu dna posle fotky, kedze v inzerate neboli ziadne. Samozrejme, ze neposlala, na dalsie prosby emailom nereagovala. Tak som napisala ja do realitky, jej aj kolegyni, lebo vsak mozno sa jej nieco prihodilo alebo ma dovolenku, ze neodpoveda. Presiel den, ziadna odpoved ani od nej ani od kolegyne, tak som teda nasla nejaky vseobecny informacny email realitky a poslala som to tam, presli 3 dni, kym sa pani konecne ozvala, s tym, ze sa vyhovorila na to, ze jej padol email do spamu. Je to ale zvlastna nahoda, ze padol naraz do spamu jej, jej kolegyni aj tretej adrese, ale ok, prehltla som ironiu a teda som ju opatovne poziadala o fotky bytu, o ktory mame zaujem. Pani napisala, ze posle fotky v priebehu dna a ze dalsi den je prehliadka, keby sme chceli prist. Slusne som jej vysvetlila, ze na zaklade fotografii zhodnotim, ci o obhliadku mame zaujem alebo nie. Co je normalne, kedze si nemozeme dovolit brat si z prace volno zakazdym a samozrejme si ho nebudeme brat, ked nevieme ci sa to vobec oplati. Samozrejme, ze fotky som do dnesneho dna nevidela….Tento pristup zo strany realitnej kancelarie Loftreal ma odradil natolko, ze uz nemam zaujem s nimi cokolvek riesit, aj keby naraz dostali do ponuky ten najkrajsi a najlacnejsi byt o aky mame zaujem,

 16. M. píše:

  Ahojte, neodporúčam realitku DS Reality, Trenčín. Amaterske skúsenosti, pristup, opakovane procesne chyby.

 17. iva píše:

  Máme zlú skúsenosť s realitnou kanceláriou INCLUSIV. Pani majiteľka je milá do chvíle zaplatenia provízie a potom mám pocit sa pre ňu práca skočila. Prestáva dvíhať telefón na e-maily nereaguje. Z katastra nám už druhý krát vrátili papiere na prerobenie stále tá istá chyba. Nakoniec si to musíme zariadiť celé sami a 2.000 eur sme vlastne danej realitke ako keby darovali.

  • Lubomir píše:

   ja mam presne podobnu skusenost s INCLUSIVE s.r.o , zhrabnu proviziu a dalej sa nestaraju

   • Lenka píše:

    mam rovnaky problem zhrabli moju zalohu majitelka odstupila od predaja a ja som doteraz zalohu nevidela

   • INCLUSIVE píše:

    Lubomir vy mate hlavne problem s identitou ked vystupujete pod zenskym rodom, vazne by ma zaujimalo kto ste a kolko nickov ste si tu povytvarali!!

   • INCLUSIVE píše:

    Lenka, Vam bola rezervacna zaloha vratena v plnej sume, vratane uroku za omeskanie, preto by bolo fer nenazyvat nas podvodnici, lebo tí maju trosku ine praktiky, pekny den

  • dizi píše:

   Dobry den , presne tak realitna kancelaria INCLUSIVE takto postupuje. Mam skusenost s maklerstvom v tejto realitke takze potvrdzujem tieto skusenosti a chcem varovat vsetkych ludi ktory chcu kupit nehnutelnost cez tuto realitku alebo chcu byt maklerom v tejto realitke. Nielen klientov ale aj svojich maklerov obera o ich provizie tak ako mna a mojich kolegov ktory tam pracovali so mnou. Taktiez realitka slubuje proviziu ,tomu kto dohodi nehnutelnost alebo klientov aby vznikol predaj, ktoru nevyplati. Pravne vymahanie nepomoze pretoze p. Lackovicova bud nereaguje alebo vdaka jej priatelovi maju zaobstarane velke konexie kde obycajny clovek ma nulovu sancu aby sa mu vratili jeho vlastne peniaze.

   • Erik píše:

    A ja som pracoval v tejto kancelarii a nebolo to davno takze by ma zaujimalo kto si ze pises takto hluposti.Odisiel som lebo sa mi moc nedarilo predavat ale okrem toho to bola najlepsia kancelaria v akej som kedy pracoval, daj meno ked je to pravda, to som zvedavi :DD

   • Erik píše:

    tak to pozor, ty kto si?to je dobra blbost, som tu robil a okremtoho ze sa mi moc nedarolo predavat to bola najlepsia firma a najlepsia sefka napis meno ty klamar!!

   • erik píše:

    Toto co tu je za sprisahanieB-) Ja som tam robil tak dobre viem co pisem a je to pcvna!vela som nepredal ale to bola najlepsia praca aku som mal,napis meno ked si frajer!!!!!!!

   • INCLUSIVE píše:

    Dalsi podvod na tejto podivnej stranke, chcem vidiet jedneho maklera ktory nebol u mna spokojny, ranajky, obedy, cigarety, vylety, auta, telefony, skolenia,.. Poprosim si meno, lebo “dizi” neexistuje

 18. palo svec píše:

  Ahojte. Dajte si pozor na realitnú kanceláriu- TU Reality sú to podvodníci prvej triedy !! Napríklad zverejnujú byty ktoré ani niesu na predaj, alebo niekedy boli a už sú predané za nízke ceny len aby ste im zavolali a povie vám že tento byt už je predaný ale že máju v ponuke ďalšie iné, alebo jeden a ten istý byt ponúkajú v troch mestách na slovensku… takéto aj iné špinavé praktiky ich naučil sam zakladateľ tejto kancelárie p. Astaloš, takže zamestnáva zaškolených podvodníkov ! Cez nich by som nekúpil ani ani budu pre psa…

  • Joachym píše:

   úplný súhlas POZOR NA TU REALITU NITRA !!!!!!!!!!!!! NEPODPISUJTE ŽIADNE ZMLUVY S NIMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Sabina píše:

   aj ja mam negativnu skusenost s tureality klamu a podvadzaju klientov z 2000 provizie je zrazu 5000 bez suhlasu majitela a takisto podvadzaju aj zamestnancov. TU REALITY nikdy viac

 19. Heňa píše:

  Ahojte, chcela by som upozornit na Košicku realitku – Realitne sluzby s.r.o. web:www.realitnesluby.sk. Klamu, robia nátlaky, vymyšlaju si, su to strašný klamári a podvodníci. Zapytaju si proviziu 2000eur a robia len natlaky na ludi. Zmluvy maju o ničom, prístup majitela a jeho realitaka je veľmi zlý, nič nevybavia. Sú to klamári….

  • Jana píše:

   Bohužial mam s touto realitnou kancelariou tiez velmi zle skusenosti. Nevedia absolutne nic vybavit, klamu, zavadzaju predavajuceho a aj kupujuceho. Vsetko je nutne po nich opravovat a kontrolovat. Ked si date urobit znalecky posudok inemu znalcovi, ako je ten ICH, tak robia priserne problemy. Su to totalni amateri a babraci. Neovladaju ani zakladne veci. Vyhnite sa im!

 20. morfeus007 píše:

  Ahoj dajte si pozor na realitku slovak real su to zlodeji konkretne IStok, nas okradol o450e

  • jaro píše:

   jak vás okradol, lebo má dobré byty pre nás v ponuke ?

  • Amanda píše:

   to neny až tak moc druhé vás ošklbú aj o 2-3 tisícky. Ale aj ja pozerám na ich ponuku a chcem si niečo vybrať od nich. A jak sa volá tá realitka IS tok alebo slovak real ?

  • Veverica píše:

   no ale čože je to 450e ? moju tetku namotali na zálohu 3.000 e na byt, ktroý sa nedal predať, lebo boli traja majitelia a jeden o tom ani nevedel, že mu chcú predať byt. A dodnes jej nič nevrátili a ešte sa jej vyhrážajú, že ked ich dá na súd, tak zaplatí dalšiu pokutu 3.000, lebo že nechce ten byt kúpiť !!!!!!!!!!! to je niečo pre silné krky !!!!

 21. Jan Dobak píše:

  Neodporucam realitnu kancelariu Reality Gerlach z Popradu. Prave sme ukoncili jeden obchod na konci ktoreho sa citim oklamany, podvedeny a okradnuty. Pan Tomajka ml. zneuzil informaciu medzi predavajucim a kupujucim o tom, ze predmetom predaja je okrem nehnutelnosti aj kompletne vybavenie bytu. Den pred podpisom zmluvy, vcera vecer, prisiel aj s dalsimi clenmi svojej rodiny k 72 rocnemu panovi, ktory nehnutelnost predaval a povynasali z tohto bytu vsetky cennejsie veci: pracku, chladnicku, mikrovlnku, atd. Dnes po podpise zmluvy nam to predavajuci oznamil, ze pan Tomajka prejavil o tieto veci zaujem a ze si ich bol zobrat za “symbolicku” cenu. Samozrejme, ze pred uzatvorenim zmluvy bola podpisana aj rezervacna zmluva, zaplatena zaloha, ale p. Tomajka sa vyhovara, ze sa to tykalo len nehnutelnosti. Takto sa zneuzivaju informacie, ale len ludmi s poriadne krivym charakterom.

 22. Lubomir píše:

  Ahojte, chcela by som upozornit na realitnu kancelariu INCLUSIVE. Chceli sme si cez nich prenajat byt ale davali nam podpisat zmluvu, s ktorymi sme nesuhlasili a vobec neboli ochotni rokovat o podmienkach zmluvy a nas znamy – pravnik nam odporucil zmluvu nepodpisovat. Tak nakoniec sme si nasli iny byt.

  • INCLUSIVE s.r.o. píše:

   Tu by som rada podotkla,ze prenajmom sa nevenujeme,takze tento trapny pokus o zhodenie mena nasej realitnej kancelarie si nechajte na ine portaly..Prijemny den.

  • Simona píše:

   “Lubomir” chcela by som?? Nie chcel?? Toto je cele zle, len zo srandy to tu citam a vyzera ze tato kancelaria ma dost neprajnikov, ale nebojte, pravda vide najavo, drzim palec

  • Simona píše:

   “Lubomir” chcela by ste?? tak toto je moc :))) to uz vazne tu ludom j.be, to nevidite ze je to uplne umyselne cele nafingovane?? Ja normalne zasnem!! Uz len to, ze pridavanie prispevkov nie je nicim kontrolovane, proste otvorim stranku, napisem blud a uverejnim. Uvedomuje si tu niekto ze takto viete seriozne zrusit akukolvek realitnu kancelariu?????? Kto je prevadzkovatelom tejto stranky????Kontrolujete to niekto?? Haloooo, je tu nejaky admin????

  • INCLUSIVE píše:

   A Lubomir.. “..chcela by som..”?? Co toto ma cele znamenat???Co prispevok, to podvod!!!!!!

 23. Mario Biliscis píše:

  Dobrý deň, nevieme si rady, preto píšem Vám. Podali sme trestné oznámenie na realitnú kanceláriu inclusive, pretože neoprávnené už mesiac zadržiavajú našich 4000€ ktoré sme im dali ako rezervacku za nehnuteľnosť ktorej predaj zrušil predávajúci. Dali si už asi sedem termínov na vrátenie peňazí, avšak nikdy z toho nič nebolo lebo zakaždým mali pripravenú nejakú výhovorku prečo nemajú peniaze. Ja som si Kôli ním musel vziať úver v banke a len Kôli ním musím platiť úroky. Máme to podložené zmluvou aj príjmový dokladom, polícia priala trestné oznámenie, avšak nič sa nedeje, akurát realitka nás z času na čas kontaktuje že chce vrátiť peniaze ale nikdy ich nemajú. realitka nieje v národnej asociácii realitných kancelárií takže ani oni nám nevedia pomôcť. ak je to téma ktorá vás zaujíma kontaktujte ma prosím na mail alebo telefón.
  Ďakujem Mario Bilisics
  mariobilisics@gmail.com
  0944327297

  • Adrian píše:

   zial momentalne zazivam rovnaky scenar 😦 predavajuci odstupil od zmluvy a realitka Inclusive nam 2 mesaice zadrziava 2000 eur, tiez idem v utorok na policiu, mam pocit ze tie peniaze uz neuvidim 😦

  • INCLUSIVE s.r.o. píše:

   Vazeny pan Bilisics,
   bolo by vhodne doplnit vramci Vasej rozsiahlej spovede aj to,ze trestne oznamenie na nasu realitnu kancelariu ste podali v case plynutia doby Rezervacnej zmluvy,takze absolutne neopravnene.Nehnutelnost,ktoru ste chceli kupit,ste si vdaka nasej loajalite a ustretovosti mohli prvy mesiac rezervovat bez zlozenia rezervacnej zalohy,kvoli tomu,ze ste este nemali predany Vas dom a teda sme sli aj my do rizika.Nasledne po presuvani terminu sme sa dopracovali k realnemu podpisu Rezervacnej zmluvy a zlozeniu Rezervacnej zalohy.Nehnutelnost o ktoru ste mali zaujem,je este stale volna a k dispozicii.Majitel zmenil cenu,avsak od predaja neodstupil.Nepochybne mate pravo na svoj nazor a tiez pravo na odstupenie od kupy tejto nehnutelnosti,avsak musite sam uznat,ze sme Vam pripravili niekolko nahradnych variant s kompletnym servisom.V tejto dobe ste mohli, za menej penazi ako ste povodne planovali investovat, uz byvat v krasnom domceku s vlastnym pozemkom a ostatnymi vyhodami,ktore nasa alternativa poskytovala. Podla rezervacnej zmluvy,ktoru ste si sami odpripomienkovali,by ste nemuseli dostat naspat rezervacnu zalohu,no aj napriek tomu Vam bola vratena.

   Prajem Vam aj vsetkym zucastnenym prijemny zvysok dna.

   • adrian píše:

    odpisete aj mne? podla mena urcite viete o koho ide.

   • majo píše:

    dobry den, trochu vas poopravim. rezervacny poplatok sme vam zaplatili druhy den po obhiadke, nic ste nam mesiac nedrzali zadarmo. co sa tya vypovede z rezervacie, vas pan makler nam v den zrusenia predaja zo strany predavajuceho sam oznamil ze rezervacia sa rusi a poplatok nam bude oamzite vrateny! dodnes sa ta este nestalo v plnej miere! vypoved nam spisal a dal nam podpisat vas maler az po case, avsak umyselne alebo z jeho nekompetentnosti pouzil paragraf “vypoved zo zamestnania”. co sa tyka vasich “alternativnych” ponuk, zezervacia bola zaplatena za konkretnu nehnutelnost, nie za vase alternativy! dalej, mame od vas pisomny doklad, v torom sa zavezujete ze cely rezervacny poplatok vratite do 3.10.2014, dodnes este stale robite biznis z jednou stvrtinou nasich penazi. z vasho systemu podnikkania mi vypliva ze jedine co viete promptne a pruzne je inkasovanie, pokial mate vratit peniaze, neviete to ani po niekolkych mesiacoch. k vasim podnikatelskym praktikam patri zatajovanie, vymyslanie si vlastnych praceneschopnosti, ochoreni vsetych rodinnych prislusniov a roznych pracovnych ciest a neodladych obhliadok. navsteva banky za ucelom odoslania penzi je pre vas asi nepreonatelna vyzva.

    zaujimave ze takto pracuje vynimocne” seriozna” realitna kancelari

   • Ceresna píše:

    mario, uplne s vami suhlasim. Nam sa stalo to iste. Peniaze zinkasovali hned pri podpise rezervacnej zmluvy a nasledne nam nevedeli vyse mesiaca dodat Navrh zmluvy. Neozyvali sa ani nam, ani predavajucemu. Chceli sme od zmluvy odstupit z inych dovodov ale kedze nam nevedeli dodat ani navrh zmluvy, co znamena ze nepohli ani prstom tak sme sa chceli s nimi dohodnut ako ludia. Kedze oni si nesplnili svoju JEDINU povinnnost. Bohuzial ludske konanie im ocividne nie blizke, peniaze nechceli vratit ani za nic. Zrazu rychlo zbuchali navrh zmluvy ktory nam dali precitat u nich v kancelarii (po vyse mesiaci) a tam sme ho mali aj pripomienkovat aj podpisat. No nonsens. Tato realitka ma jednoducho od serioznosti velmi daleko. Hlavne ze hned po tom ako sme zaplatili poplatok sa cely office vybral do chorvatska. Nenapadne..

   • user píše:

    zdravim, a ako to dalej funguje? penaize asi stale nemate ze?

   • Lenka píše:

    ja som zatial videla z mojej zalohy len chabych 200e a uz 4 mesiace cakam a stale nic

   • Baroková píše:

    Su to cisti podvodnici, na byt vezmu zalohu aj od 2-3ludi a nikdy nic neuvidia. Vsetky ucty maju blokovane exekutorom – vsak skuste zlozit zalohu bezhotovostne – prevodom . Uvidite ako sa zmenia. My sme im skoro uverili – jednalo sa o 1izb bratislava ale nakoniecsa vyhovolrili ked sme spomenuli bank prevod.

    A este sa aj kazdeho pol roka stahuju – sidlo inde, kancelaria inde – ruky prec ….

   • Lenka píše:

    Presne tak INCLUSIVE SU PODVODNICI peniaze mi vratili po 7 mesiacoch az pod natlakom a vyhrazkou medii. maju exekuciu na uctoch ruky preč od nich !!!! naopak odporucam RK Europa konkretne maklerku Barusova Renata velmi reriozna zena vdaka nej uz mame bytik 🙂

   • INCLUSIVE píše:

    Barokova – Neviem ci ste muz, alebo zena, viem len ze ste dalsi z fiktivnych profilov, lebo to co pisete je klamstvo, uz pracujem natom, aby som sa dopatrala, ci to ma nastatost jeden clovek, alebo vas je viac, ale garantujem vam, ze to len tak nenecham!!

   • INCLUSIVE píše:

    Ceresna – Vas tiez trochu poopravim, rezervovali ste si byt a pri podpise rezervacnej zmluvy ste skladali rezervacnu zalohu – ano tak sa to robi vsade, nic nezvycajne. Nasledne sme sa dohodli na dalsich podmienkach – financovanie hotovostou a hypotekou. Po tyzdni ste nam nestastná volali, ze Vam rodicia nechcu pozicat hotovost, lebo niesu stotozneni so stavom bytu, preto sme Vam navrhli, aby ste si hypoteku zobrali spolu s priatelom, to ste odmietli, aj napriek tomu, ze ste sami povedali, ze keby ste ju brali spolocne, dostali by ste dostatocne mnozstvo penazi, nesuhlasili ste s tym, navrhli sme vam dalsie riesenie, ze vam najdeme iny byt, s ktorym budu vasi rodicia suhlasit, aby vam poskytli potrebnu hotovost, no ani stym ste nesuhlasili.. pocas tohto casu sme vam samozrejme neposielali kupnu zmluvu do mailu, lebo by to bolo bezpredmetne a ked ste prisli osobne a vytiahli na nas ze vlastne odstupujete lebo ste nedostali navrh kupnej zmluvy, bola vam vytlacena a odovzdana priamo na stretnuti, tak ako pisete. Nerozumiem preco pisete taketo neuplne a zavadzajuce informacie. Rezervacna zaloha vam nebola vratena a nevratila by vam ju ani ziadna ina realitna kancelaria!!

   • INCLUSIVE píše:

    Lenka – opat doplnam, peniaze vam boli vratene v plnej sume vratane 100€ uroku za omeskanie, takze prosim to s podvodnikmi by ste si mohli odpustit.

 24. Martina píše:

  Dobry den, citam ze su vselijake skusenosti a preto prosim o radu aj ja mam byt v nitre ale byvam v ba potrebovala by som ho dat do prenajmu len nemam sajnu ktora realitka je v nitre taka dvoverihodna a solidna nakolko mam dost aj ja zlu skusenost a s kupou bytu a nasledneho papierovaiek 0bodov co sa tykalo ochoty a preto prosim o skusenosti s prenajmom cez realitku

 25. ali píše:

  Dobrý deň, chcem upozorniť na realitnú kanceláriu Halo Reality v Trnave, na zavádzajúce konanie pána Karela Gombíka, prekrúcanie, neférové jednanie, zamotávanie klientov, totálne zlú komunikáciu, asi sa minul povolaniu, lebo o práci realitného makléra nevie skoro vôbec nič. Odborné informácie a postupy súvisiace s nehnuteľnosťami nepodá. Ľutujem, že sme ich oslovili…

  • Karel Gombik píše:

   Dobrý deň, ďakujem Vám za vyjadrenie Vášho názoru na moju osobu. Okrem nepodloženého ohovárania neobsahuje nič konkrétne. Osobne ho radím do kategórie “legendy a mýty hovoria …” Nebránim sa však kritike na moju prácu. Mrzí ma, že ste svoju nespokojnosť nekomunikovali so mnou. Karel Gombik, HALO reality, pobočka Trnava

 26. Bošmanská píše:

  zdravím čo sa týka realitky INCLUSIVE ja som s ich pomocou predala mamim byt bez žiadnych problémov, a čo sa týka zmluvy najskor som ju mala na nečisto, aby som mohla pripomienkovať a vyjadrovať sa k veci ohľadom predaja a až potom bola zmluva pripravená na podpis , ako aj všetky písomnosti s tým spojené ja možem o tejto realitke povedať len len to to najlepšie a rýchle a bezproblémové vybavanie predaja Bošmanská

  • Kristina píše:

   aj ja mam dobre skusenosti s inclusive, nebol ziady problem, je tu vela negativnych referencii, ale co som pocula a mala aj tu cest, tak toto je vysledkom dvoch troch neprajnikov, drzime palce nech sa vam dari, Kristina

  • INCLUSIVE píše:

   Dakujem pani Bosmanska, opat prijemna referencia, rada spominam na nasu “nezvycajnu” spolupracu, vsetko dobre prajem a dakujem za pekny odkaz:)

 27. Majo píše:

  Dobrý deň.Chcem sa opýtať aké mate skúsenosti s direkt real v Bratislave.

 28. Ján píše:

  Reality Gold Bratislava, s.r.o.
  Jednanie na bode mrazu, zavádzanie zákazníka. Pri obhliadke sme sa dohodli že ráno si voláme a podpíšeme rezervačnú zmluvu, mi oznámili že byt predávajú niekomu inému. NEODPORÚČAM s touto realitnou kanceláriou vôbec jednať.

 29. Jaromír Michalec píše:

  Pozor na realitnu kancelariu Lucky reality prešov. strašne tlačia do zalohy, klamu o nehnutelnostiach u mna o jej legalnosti. a ked to na tom samozrejme padne tak Vám nechcu zalohu vratit. strašne nekorektna a neprofesionalna realitna agentura ktora robi podstivým len hanbu.

 30. jakub píše:

  dobrý deň, máte skúsenosti s realitnou kanceláriou TOP reality ?

  • jakub píše:

   teda s realitnou kanceáriou REALITY PRE VAS ?chceli by sme od nich kúpiť byt ale nemám s tým ani skúsenosti , a vo väčšine prípadov počujem samé negatíva na realitky , za odpovede vopred dakujem

 31. Vladimir Hutta píše:

  Chcem Vas vsetkych varovat pred RK DUOREAL – Pracuje v nej majitel Vladimir Lichvar, je to klamar a podvodnik.

  Nasli sme cez jeho RK byt v BA, dohodli sme sa na cene 65 tis € za 2 izbovy byt na Tranovskeho ul., ale on zacal nenapadne ze chce bez vedomia predavajucich dalsich 3 tis € do vacku bez papiera.

  A to bol problem lebo sme mu povedali ze nieje problem aby dostal peniaze, ale ze na ne chceme papier a tak sa zacal vyhovarat ze to tak chcu predavajuci.
  A tak sme nasli predavajucich a ty mu vraj mali dat 2000€ a po nas chcel dalsich 3000€ bez papiera !

  POZOR je to podvodnik

  A ked som sa ho opytal ze ci mu pride taketo spravanie normalne prestal s nami komunikovat a predal nehnutelnost- aj ked sme uz na nu vybavili uver niekomu inemu.

  http://www.duoreal.sk/

  Ak mozte zdielajte tuto informaciu, aby mu nenaleteli dalsi ludia !!

  Vladimir Hutta

 32. Peter píše:

  V Košiciach- neodporúčam reality Inforeal…..neviem odporucit inu lepsiu realitnu kancelariu, pretoze nikde nemate 100% zaruku, ale ja by som si do buducnosti uz kupoval nehnutelnost bez realitnej kancelarie.

 33. Sup123 píše:

  Neodporucam spolupracu s RK all for you šala. Neodbornost a divne praktiky, neuplne zmluvy atd… Zaujima ich len co najskor dostat proviziu

  • Marcel Kollár píše:

   Rád by ma ako konateľa zaujímali konkrétne veci, ktoré sa Vám nepáčili,resp. ktoré vám na spolupráci vadili. Takáto všeobecná zlátanina ničím nepodložených obvinení svedčí skôr o vašej serióznosti.
   S pozdravom
   Kollár

 34. Sandra píše:

  Poznáte United agency, s.r.o.? Ja už áno ale radšej by som nie. Za celkom sympatickým názvom jednej realitnej agentúry pôsobiacej v Bratislave sa skrýva niečo čo vôbec nesúvisí so slovom „sympatický“ alebo možno seriózny. No dobre, neviem či sa vôbec dajú označiť za realitnú agentúru, keďže podľa obchodného registra sa venujú toľkým činnostiam že si naozaj vyberie úplne každý.
  Ale nechajte ma vysvetliť čo sa vlastne stalo. Takže, bežná prax, hľadám si podnájom v Bratislave, prechádzam inzerátmi na bazoši a podobných stránkach. Zrak mi padol na jeden inzerát blízko centra, dve izby super cena. Tak volám, nie? Zdvihne chlapík pokecáme o byte, dozviem sa, že to ide cez realitku, tak aby som vedela, že budú chcieť províziu. Zaváham, nechcela som ísť cez realitku. Chlapík ale hovorí že sa nejako dohodneme, že to nebude problém. OK, neviem prečo mu uverím (moja chyba, nemusíte mi to pripomínať… 🙂 ). Príde ohliadka, všetko super, majitelia ústretoví, byt sa mi páči a zase tie peniaze. Je mi to veľa, dať naraz trikrát 500 eur (nájom, depozit majiteľovi bytu + provízia realitke). Po zdĺhavej komunikácii so všetkými stranami, mi chlapík z United agency, s.r.o. oznámil, že sa mu podarilo vybaviť byt bez depozitu. Super správa! Takže realitka dostane províziu, majitelia nájom a ja som rada, že mi stačí dať 1000 eur. Spokojná som išla podpísať sprostredkovateľskú zmluvu. Tu ma čakal iný chlapík, vraj zástupca. Zmluva vyzerala v poriadku, hoci teraz už viem, že nebola, ale však človek sa učí na vlastných chybách. Podpísala, odovzdala províziu v hotovosti a prestala som na to myslieť na niekoľko týždňov s vedomím, že je všetko vybavené a tak ako má byť.
  No ale nebolo.
  Pár dní pred plánovaným nasťahovaním volám chlapíkovi do realitky, aby som vedela či je všetko v poriadku a môžem sa nasťahovať. Oznámil mi, že všetko je pripravené, že už len údaje potrebuje do zmluvy, ale že sa situácia zmenila a že depozit nakoniec bude treba zaplatiť. Že ho to mrzí, že sa nepochopil s majiteľkou, chápete, bola taká rozlietaná, vždy keď s ňou komunikoval. Ale že však to nejako vyriešime. Nebudem tu opisovať ako ma vytočil a ako som mu pripomínala, že sme sa dohodli, že depozit platiť nebudem. Keď som sa stretla s majiteľmi bytu, čo myslíte, vedeli o tom, že som vlastne vôbec nemala platiť depozit? No jasné že nie! Keby ste počuli tie výhovorky ľudí z realitky. Jeden že je v nemocnici a druhý je odcestovaný. Že to vyriešime neskôr. Že som rokovala s jedným, a druhý nevedel o tom, čo mi prvý nasľuboval.
  Rozhodla som sa odstúpiť od zmluvy. Nepáčilo sa mi ako so mnou jednali a už som nechcela mať s nimi nič spoločné. Tak som žiadala, aby mi vrátili depozit. Prvá reakcia chlapíka z realitky bola, že nemá dôvod držať mi tie peniaze a že v pondelok sa dohodneme kedy mi ich vráti.
  No nedohodli sme sa. Z ústretového „zástupcu“ realitnej kancelárie sa vykľul arogantný a drzý buran, ktorý predsa nemá dôvod vracať mi nejaké peniaze, prečo som si vôbec myslela, že mi niečo vráti? V zmluve nie je napísané, že mi vrátia depozit pri odstúpení od zmluvy a bodka. A citujem chlapíka z realitky: “ viem, že to nie je korektné no a?“. ČOOOO?!
  Priznám sa, na svoju škodu sa neviem hádať s takýmito ľuďmi. Takže teraz nemám ani ten byt ani 500 eur. Človek sa učí na vlastných chybách, našťastie alebo bohužiaľ? Môžete si povedať, že to nie je až tak veľa peňazí, ale pre mňa je to takmer celý mesačný plat.

  Nie som jediná, kto má s United agency, s.r.o. takéto skúsenosti. Nie je to náhoda. Ten „zástupca“ je vlastne jediným štatutárnym orgánom tejto „firmy“ a ten druhý (vlastne prvý ) chlapík neexistuje. Toto sú verene dostupné informácie napríklad na http://www.finstat.sk alebo dlznik.zoznam.sk , takže nič tajné nezverejňujem.
  Takže odporúčanie na záver : United agency, s.r.o. – Nikdy viac!

 35. Marcel píše:

  mam priamu skusenost z realitkou Diamond Reality, musim povedat ze som bol spokojny. rychly predaj a dobre rady.

 36. Mengus píše:

  Mám veľmi dobré skúsenosti s realitkou http://realfinn.sk/ cez ktorú som kupoval víkendovú chatku v okolí nových zámkoch.
  A vystríham pred realitkou realityholding.sk. Zavádzajúce ponuky. Fotky rovnaké pri viacerých nehnuteľnostiach a neaktuálne ponuky.

 37. Roland píše:

  Mame velmi dobre skusenosti s realitkou Majesty z Popradu. Co bolo na obhliadke a v rezervacnej zmluve slubene bolo aj dodrzane.

 38. silverbath píše:

  Moja negatívna skúsenosť s realitkou Xemar Banská Bystrica, konkrétne pri kúpe bytu. Byt v pôvodnom stave, bol tam intenzívny prenikavý zápach, bolo nám povedané maklérkou, že je to z mačiek, ktoré tam predchádzajúci majiteľ choval. Samozrejme ako dôverčiví slováci sme uverili. Ževraj keď sa ten byt kompletne prerobí tak zápach zmizne. O skutočnom pôvode zápachu sme sa dozvedeli až po kúpe bytu a nie od realitky. Zápach tam bol preto, pretože predchádzajúci majiteľ tam zomrel a našli ho až práve kvôli zápachu, ktorý sa z bytu šíril, nakoľko býval sám. Veľmi sme boli “nadšení” keď sme to zistili. Xemar jednoznačne zatajil túto dôležitú skutočnosť. Mohli sme si to aj my samozrejme lepšie preveriť ale ide z ich strany o zatajovanie skutočností o nehnuteľnosti. Byt sme samozrejme kompletne prerobili a dezinfikovali na vlastné náklady a zápach je preč. Keby sme boli v Amerike tak ide Xemar na súd, ale pri súdnictve v SR by sme sa spravodlivosti nedovolali alebo by súdny proces skončil tak v nasledujúcom storočí.

 39. Eva píše:

  Zdravím, ja by som sa s Vami veľmi rada podelila o čerstvú skúsenosť s realitnou kanceláriou wings reality zo Serede… absolútne neodporúčam – realitný maklér má asi pocit, že je boh a k ľuďom sa správa ako totálny kretén… vďaka nemu a pánovi znalcovi – jeho dobrému kamarátovi sme prišli o splnenie nášho sna – kúpy domu pre nášho syna… napriek tomu, že banka by nemala problém schváliť nám úver… veľmi pekne ďakujem, milý pán realitný maklér… len by som všetkým nespokojným potenciálnym kupujúcim rada dodala odvahu, aby ste sa proti takémuto jednaniu bránili – my sme napadli znalecký posudok, banka sa s tým zaoberá… taktiež podniknem kroky k tomu, aby cez danú realitku nekupoval nikto z mojich známych a snáď aj ľudia, ktorí o tom uvažovali a prečítali si tieto riadky… ešte k tomu dodám, že jemu aj znalcovi asi horí za zadkom, keďže mi včera volal pán realitný maklér s tým, že mi chce vrátiť zálohu za dom a dať mi príjmový pokladničný doklad… sa snaží zo mňa teraz urobiť hlupaňu, že peniaze, čo sme dali na znalecký, boli ako záloha za dom… to by som chcela vidieť, kde uveria, že 200€ je záloha na kúpu domu… hlavne keď teda, ak sme podpísali nejakú zmluvu o záložnom práve, tak by som ju chcela vidieť… a dôvodil tým, že majú nového kupca…hahaha… to je ešte úbohejšie, ako to všetko predtým…
  na záver musím smutne dodať, že to nie je moja prvá negatívna skúsenosť s realitnou kanceláriou zo serede… direct real (pani Ščasná – predávali sme cez ňu byt, potenciálnych kupujúcich odhovárala od kúpy nášho bytu… prišli mi to povedať dvaja záujemcovia, čo u nás boli na obhliadke…), a nakoniec spomeniem realitku frisco – taktiež seredská kancelária – na obhliadke domu bola druhá veta realitného makléra o tom, že sa nemáme snažiť ho podraziť, lebo nás zažaluje… neviem, na základe čoho nás ohodnotil… zaujímavé ale bolo, že o stave danej nehnuteľnosti nám nevedel zodpovedať na základné otázky – kedy bola postavená, ktoré priečky nie sú nosné a pod.
  takže gratulujem všetkým realitným kanceláriám, a najmä tým seredským… na základe týchto skúseností mi z toho vychádza, že v budúcnosti budem akúkoľvek kúpu alebo predaj nehnuteľnosti riešiť inak ako cez realitné kancelárie…

 40. Andrea píše:

  Dobry den, vie mi niekto povedat nazor na Corali Real? Dakujem, Andrea

  • Anton píše:

   Ak mozete, chodte bud napriamo s predavajucim alebo sa s predavajucim dohodnite na inej realitke. Ja uz by som nikdy cez nich nic nekupoval.

 41. Martina Benkova píše:

  Diamond Reality z Košíc – veľmi dobrý tím, slušní a mladí ľudia, ktorí mi pomohli s hypotékou a keby nebolo ich prisla by som o dom. Prajem im vela dobrych klientov. Martina Benkova.

 42. Michal píše:

  Inter.Real Košice, neserióznosť pri jednaní a pri predaji, rovnako tak neochota ani len odôvodniť ich konanie keď sme mali všetko dohodnuté pre kúpu a dohodu s touto realitkou , zaplatený znalecký posudok ktorý nakoniec vyšiel na vnivoč v čase keď sme potrebovali každé € ako to býva pri kúpe. Na túto realitku nemám dobrého slova. Nebudem tu robiť PR na iné keďže nie som zamestnancom žiadnej z nich ako to tu často na základe prečítaných príspevkov vidím ale chcem vás vystríhať pred touto, nielenže prídete o čas ale aj ako mi o peniaze za znalecký.
  Michal

  • pavi píše:

   Nevieme čo je to za realitná kancelária….bez nášho vedomia,bez toho,aby sme ich požiadali , ponúkajú našu nehnuteľnosť,a najväčšia drzosť je to,že si aj sami stanovili cenu našej nehnutelnosti .Zvažujeme právne kroky voči ich bezočivému postupu.

 43. drahus píše:

  INCLUSIVE s.r.o -OBROVSKY POZOR!!!!!!!!!!!!!!!!! Vedel by som vam o tej rk a tych ludoch rozpravat kde skoncia vase provizie za kupu nehnutelnosti. NIKDY UZ NIC NEKUPUJTE A NEPREDAVAJTE CEZ TUTO RK a zlozenie ZALOHY si vopred premyslite.totalne skrachovana Rk s exekutormi na krku a na uctoch!!!Ak mate peniaze nazvys mozete ich radsej darovat charite ako zlozit zalohu v tejto RK !!!

  • Kristina píše:

   O com tocite clovece???Predavala aj kupovala som cez nich byt a vsetko bolo v absolutnom poriadku!A mozem ich len odporucat, skor mi to pride ze chce niekto tej kancelarii spravit zle meno..ludia su zli, no darmo..

   • INCLUSIVE píše:

    Velmi pekne dakujeme Kika, neverim co citam.. bodaj by napisalo viac spokojnych klientov, aby ludia neverili tymto bludom..

  • Edita píše:

   fuj drahus, ze vas hanba nefackuje, takto hnusne klamat!!!!

 44. Tak spokojny s pracou realitky som nebol a to som uz predaval 4 nehnutelnosti v Košiciach. Teda davam 10 bodov rk diamond reality z Košic. Velmi seriozne a rychle jednanie. Marian Makarovsky

 45. lamika@post.sk píše:

  Ahojte,

  rada by som sa podelila s velmi zlou skusenostou s kancelariou BEMI, aby niekto nespravil tu istu chybu ako ja.. Uz prvy kontakt s agenturou zacal zle, absolutne neboli flexibilni ohladom datumu a casu obhliadky bytu, co nas s priatelom zaujal. Pan z realitky viackrat termin menil a ked sme zavazne dohodli, par minut pred obhliadkou volal, ze bude meskat (ked my sme si kvoli obhliadke brali dovolenku!!!!). Pri obhliadke mal bohuzial sexualne narazky, co bolo z jeho strany absolutne neadekvatne…. Nestacila som sa cudovat “profesionalite” niektorych ludi.. Byt sme po case kupili a nastastie sme sa s danym panom viac stretnut nemuseli. No ako keby nestacil tento blby zazitok, prisli sme do kontaktu s pravnym oddelenim tejto agentury, samozrejme im vsetko dlho trvalo, bolo sa im treba doprosovat, aby si splnili zavazky vyplyvajuce zo zmluvy… Naslubovali veci, ktore absolutne nesplnili a ako nahle bol predaj v procese, tak sme ich nezaujimali a museli sme ich doslova prenasledovat, aby si dotiahli povinnosti do konca. Asi tolko. Ak by som v buducnosti mala riesit opat kupu, urcite by som si overila, ktora dalsia realitka dany byt predava a sla radsej cez hociktoru inu, nez tuto.

  L.

 46. pozor na maklerku Irenu Raymann z Košic – JE TO PODVODNICKA S NEHNUTELNOSTAMI. Berie zalohy bez toho aby vybavila byt. Pozor na ju. Je vo firme Profit!!!!

 47. Maria Nagyova píše:

  Atomia su podvodnici. Pozor na stareho Petrunicka!

 48. Peter píše:

  Dobry den, ja by som chcel odporucit kancelariu INCLUSIVE, vacsinou sem pisete zle referencie, ale ja som ich dostal na odporucanie od mojej kolegyne, pani Bosanskej, ktorej tiez pomahali s predajom a mozem povedat ze 100%na spokojnost, predaval som moj byt vo Vrakuni na Bieloruskej a kupoval 2 izbak na Sibirskej v Novom Meste. Ani jediny krat som nezapochyboval a nepreveroval som hodnotenia pred tym, sem som sa rozhodol ich dat ako podakovanie a mozno iny nazor na nich.Nechce sa mi verit ze jedneho okradnu a druhemu pomozu:) Pekny den

  • INCLUSIVE píše:

   🙂 Dakujeme dakujeme dakujeme, nastastie je tu par realnych ludi, ktori si dali tu namahu a pochvalili 🙂 Vzdy sa potesim, ked dostaneme nove odporucanie

 49. INCLUSIVE píše:

  Dobry den, ako konatel realitnej kancelarie INCLUSIVE som si precitala vsetky negativne referencie na moju osobu. Naozaj sa stalo, ze som po zruseni predaja vracala rezervacnu zalohu dlhsi cas, avsak vzdy vratila, tiez som klientom posielala peniaze ako uroky za oneskanie. Nasla som tu vela FIKTIVNYCH mien s vymyslenymi situaciami, co ma absolutne sklamalo a sokovalo.Preto som sa rozhodla pre napravu mena: VSETCI, CO MAJU OBAVU Z NEVRATENIA REZERVACNEJ ZALOHY V PRIPADE NEPODARENEHO PREDAJA, NEMUSIA SKLADAT REZERVACNU ZALOHU AZ DO PODPISU KUPNYCH ZMLUV S PREDAVAJUCIM. TAKZE AKO JEDINA KANCELARIA V BRATISLAVE, VAM UMOZNIM REZERVOVAT SI BYT BEZPLATNE, VRATANE KOMPLETNEHO PRAVNEHO SERVISU.

  Verim ze sa mi casom podari napravit poskodene meno a ukazat, ze nemam umysel nikoho okradat.

 50. Edita píše:

  Ahojte,
  ja by som chcela odporučiť realitnu kancelariu INCLUSIVE, kupovala som cez nich byt a všetko prebehlo bez akychkolvek komplikácii, poprosili ma o pridanie referencie na tuto stranku a sama sa divim, neverte ludia tomu čo sa tu pise! Ja peniaze nemam na rozdavanie, ale tymto ludom by som sa nebala dat ani poslednu korunu! INCLUSIVE drzte sa, fandim vam

 51. Edita píše:

  Nerozumiem tejto stranke, treti krat sa sem snazim vlozit prispevok a stale ma to zrusi, to niekto robi naschval? alebo niekomu vadi ze nepisem na nikoho nic zle, no neverila som tomu co som pocula ale uz verim, toto je ludia bozi, cintorin realitnych kancelarii, sem moze ktokolvek napisat cokolvek, nieje tu ziadna ochrana pred spamom, toto je to najkrutejsie a najnebezpecnejsie co som kedy na internete nasla. To ked ma teraz nasere noname kancelaria tak ju tu znesiem pod holu zem a uz si neskrtne, fuj!!! Mne o tejto stranke povedala pani Lackovicova z kancelarie INCLUSIVE a poprosila ma ako byvaleho klienta o referenciu, lebo sa niekto rozhodol poskodit jej meno. Ja ani neviem ci to ma zmysel sem pisat, lebo tato stranka nemoze byt ani zdaleka mienkotvorna uz teraz je sprznena a poskvrnena ludskou zlobou a zavistou. Ja mozem len popriat im vela sil na boj s ludkou hlupostou a vam cistu hlavu…ludia nebudte ovce! Edita

 52. Mária píše:

  Dobrý deň,
  Chcem sa spýtať, či nemá niekto tu skúsenosti s kúpou nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu z okolia Lučenca, môžu byť aj Levice. Prednedávnom zomrel môj otec a preto s manželom hľadáme pre mamu menší byt v Lučenci. Žijeme však s rodinou v Bratislave, preto sme sa rozhodli to riešiť cez realitku. Našli sme viacero ponúk, najviac nás ale zaujala jedna ponuka jedno-izbového bytu v širšom centre Lučenca, ak by ste nám hocikto vedeli poradiť, popýtať sa známych boli by sme vám vďační veľmi. Tuto je pre istotu aj adresa tej realitky čo sme našli: https://realityexkluziv.sk/ .Budeme sa tešiť hociakej reakcii, typom na nie podvodné realitky, teraz je tých podvodov veľmi veľa. Ďakujem. Marika

 53. Davajte si pozor prosim pozor na RK AA reality Košice.

 54. Marian píše:

  Mate niekto skusenosti s realitkou 1.Prešovské realitné centrum s.r.o. v PO?
  Dakujem

 55. Musím povedať, že akonáhle by som sa ešte raz mala rozhodnúť pre predaj nehnuteľnosti, tak by som si vybrala realitnú kanceláriu Diamond Reality s.r.o., nakoľko som bola veľmi spokojná s rýchlosťou predaja domu. Klobúk dole – sú to veľmi féroví ľudia. Adriána Vatrályová.

 56. tulipan píše:

  NEODPORÚČAM realitnú kancelariu TOP REALITY SLOVAKIA so sídlom v Zlatých Moravciach, konkrétne p.Mauréry, podotýkam, že kancelária má sídlo na adrese trvalého pobytu dotyčného pána, takže žiadne profesionálne jednania s klientmi ani nehrozia, všetko sa odohráva na mieste, kde stojí daná nehnuteľnosť.
  Absolútne neprofesionálny a neseriózny prístup voči kupujúcim, vďaka ktorému sme sa tesne pred podpisom kúpnopredajnej zmluvy MUSELI vzdať nehnuteľnosti, o ktorú sme mali záujem, vopred zaplatili zálohu, ktorú už neuvidíme plus ďalšie naše výdavky s tým súvisiace….zaujímavé je, že kupujúci platí služby makléra, ale žial, ten spolupracuje a hlavne vychádza v ústrety len predávajúcim, samozrejmosťou je kúpnopredajná zmluva výhodná len pre jednu zmluvnú stranu (predávajúcich), s ktorými na jej znení úzko spolupracuje, tvrdiac, že je to štandartná zmluva, ktorú dáva bežne na podpis kupujúcim, ale to, že je doplnená pre kupujúcich o nevýhodné podmienky, ktoré boli dané predávajúcimi, tak to už zamlčí….svojou nevedomosťou a podpisom sa pripravíte o možnosť reklamácie nehnuteľnosti v prípade nepravdivých vyhlásení predávajúcich, prípadne od odstúpenia od zmluvy, na ktoré ale máte nárok z Občianskeho zákonníka – prirovnám to k vedomému zbaveniu sa svojprávnosti…..takto “upravenú” zmluvu sme dostali na schválenie, samozrejme sme ju dali na preštudovanie aj právnikovi, ktorého sme si museli navyše zaplatiť, a ten nám ju vôbec neodporučil podpísať, čo ani nebolo v našom úmysle.
  Spomenutý realitný maklér už ale ďalej nerieši žiadny kompromis, kedže strana predávajúcich striktne odmieta zmeniť formuláciu zmluvy, a predpokladám, že pre neho je vec natrvalo uzavretá, časť zálohy má už dávnejšie vyplatenú, tak načo riešiť ďalej problém…..a ostali sme s dvomi malými deťmi bez strechy nad hlavou, kedže za pár dní musíme uvoľniť náš už predaný byt kupujúcemu .
  Samozrejme toto sa ale nemuselo stať, keby sme takto pre nás nevýhodne formulovanú zmluvu doslova z časovej tiesne a pod nátlakom nakoniec podpísali – predávajúci veľmi dobre vedia v akej situácii je mladá rodina, tak prečo meniť zmluvu, keď im hrozí bývanie na ulici a realitný maklér počúva a plní naše príkazy.
  Ešte šťastie, že sme na začiatku vyjednali zaplatenie len polovice zálohy a zostatok až pri podpise kúpnej zmluvy, o to viac by nás to teraz mrzelo…takže kupujete cez realitnú kanceláriu, ale pre istotu si ešte pred vyplatením zálohy dajte všetko odobriť aj nestrannému právnikovi, za tie peniaze to určite stojí, a možno nie je naozaj od veci trvať hneď na začiatku na “zastaralej” Zmluve o budúcej kúpnopredajnej zmluve, samozrejme tiež s kontrolou právnika, a až potom niečo podpísať, či už len to vyplatenie zálohy, kedže dnes už človek nemá naozaj záruku a istotu ani len v tej realitnej kancelárii.

  • klara píše:

   Dobry den davajte si pozor na realitnu kancelariu Remax v kosiciach. Je to podvodnicka banda, ktora ma dostala do problemov. Raz sa im to v zivote vrati. Ide konkretne o duo Macicak a Breza.

  • Ohovoreny píše:

   Takto opisana interakcia je nepravdiva, mlada rodina nic nerobila pod natlakom, naopak, vycerpala do poslednej minuty trojmesacnu natahovaciu dobu. Predavajuci nijako netlacili, nevyvolavali, nedozadovali sa, avsak tato rodina ani slusne nedala vediet, ze odstupila, podotykam, nie prvykrat od uplne hotovej zmluvy… Vyssie zavadzaju, pretoze peniaze za blokovanie predaja dostali naspat, aj ked sa pisomne v zmluve povodne zaviazali nechat ich v prospech realitky prepadnut, ak odstupia.

   Zmluva bola standardna. Na webe je od pravnikov mnozstvo odporucani pre predavajucich, ktore su, zial, v uplnom kontraste s odporucaniami pre kupujucich. Davat dva roky zaruku na stary dom, ako si to tato rodina predstavovala, bolo nerealne, vsetko bolo stare a nik to za nove ani nevydaval, aj cena zodpovedala cene stareho domu, ziadne medove motuzy, len realita. Pan Maurery sa ochotne snazil a velkoryso sa toho, co realitke patrilo zo zmluvy, vzdal. Takze napokon realne viac poskytol pisatelovi ako predajcovi – cize nestranil len predajcovi, to je blud!!!! Pisatel by taketo konanie na sude musel nevyhnutne prehrat, lebo ani zmluva nebola nestandardna, naopak, taka sa odporuca predavajucim vytvorit pri predaji starych domov a da sa to hravo dokazat.

   Rodiny nam je luto, ale su vzdy a stale sami a jedine oni strojcami svojho (ne)stastia a musia brat zodpovednost za svoje konanie, nie ho zvalovat na inych. Prisli o pevny, odolny a vynimocne kvalitny, hoci stary dom, ale len kvoli svojmu slobodnemu rozhodnutiu. Snad im zivot dopraje iny a budu v nom raz spokojni a stastni… a prestanu inych robit nestastnymi a ohovarat, za co je nutne tiez niest plnu zodpovednost a neda sa tolerovat donekonecna.

   • Mgr. Andrej Maurery - TOP REALITY SLOVAKIA s.r.o. píše:

    Ďakujem predávajúcim za reakciu na príspevok kupujúcich – pána Polačika a pani Polačikovú z Ivanky pri Nitre pod loginom TULIPAN.

    Rád by som reagoval v skratke.

    V prvom rade je potrebné uviesť na správnu mieru, že zložením zálohy pri podpise rezervácie si kupujúci nekupujú služby makléra, ale skladajú časť kúpnej ceny na účet Realitnej kancelárie kde je deponovaná až do vyplatenia zvyšnej časti kúpnej ceny v prospech predávajúcich alebo do uplynutia rezervácie. V žiadnom prípade si kupujúci neplatia služby makléra. Provízia je vždy dohodnutá s predávajúcimi.

    Kupujúci žiadali zľavu z kúpnej ceny kvôli staršej nehnuteľnosti, na čo predávajúci pristúpili a dohodli sa na zľave – príspevku na nový kotol a kúrenie. Keď už však kupujúci počas rezervovania nehnuteľnosti začali hľadať ďalšie vady evidentne s cieľom získať ďalšie úľavy, predávajúci pochopiteľne spozorneli.

    Je štandardom v každej kúpnopredajnej zmluve, že kupujúci svojim podpisom potvrdzujú, že sa so stavom nehnuteľnosti ku dňu podpisu kúpnej zmluvy po viacnásobnej obhliadke oboznámili a preberajú ju do svojho vlastníctva v stave v akom nehnuteľnosť stojí a leží. Toto bol problém kvôli ktorému kupujúci odmietli podpísať kúpnu zmluvu. Sami sa tiež pri prvých obhliadkach vyjadrili, že už skoro kúpili niekoľko nehnuteľností, ale vždy tam nastal vo finále „nejaký problém“. Vyzerá to však tak, že tie problémy si vytvárajú opakovane sami.

    I keď kupujúcim nevznikal nárok na vrátenie zálohy, vzhľadom na mladú rodinu s deťmi im bolo vrátených 80% zloženej zálohy. O vrátenie zálohy požiadali emailom 15.02.2016 a vyplatená im bola 18.02.2016. Hanlivý status uvedený vyššie bol napísaný už 10.02.2016 o čom som sa dozvedel až dnes 28.04.2016. Pokiaľ by som vedel o statuse ktorý napísali, určite by realitná kancelária pozornejšie zvážila vyplatenie zálohy.

    Mrzí ma však, že i keď bola záloha vrátená, kupujúci vôbec nemali potrebu čo i len opraviť svoj status alebo ho uviesť na správnu mieru, aby neprávom nepoškodzovali dobré meno osoby a aj spoločnosti, ktoré sa buduje dlho a ťažko.

    Žiaľ sa potvrdzuje slovenské porekadlo „Za dobrotu na žobrotu“, alebo „Podaj prst a stiahnu Ti celú ruku“. Polačikovcom aj tak prajem, aby si konečne našli svoje vysnívané bývanie v ktorom budú spokojní.

  • František Valkovič píše:

   S veľkým prekvapením som si prečítal toto hodnotenie realitnej kancelárie TOP REALITY SLOVAKIA a konkrétne p. Mauréryho. Myslím, že toto hodnotenie je veľmi zaujaté a neobjektívne. Pozorný čitateľ z toho vlastne nič konkrétne nevyčíta, len nahnevanú reakciu jednej strany. Kúpa či predaj nehnuteľnosti je vždy dohoda dvoch strán, kupujúcich a predávajúcich, realitná kancelária je len sprostredkovateľ. Mám skúsenosti s p. Maurérym a môže len odporučiť, profesionálny prístup, veľmi rýchle jednanie, vo všetkom na čom sme sa dohodli bolo splnené. Takže podľa môjho názoru sú tvrdenia z predchádzajúceho článku veľmi neobjektívne. Na základe tohto článku by som zvažoval aj na podaní návrhu za poškodzovanie dobrého mena.

  • Ľubica Bartko píše:

   Dobrý deň, ja som naopak bola so službami realitnej kancelárie TOP REALITY SLOVAKIA so sídlom v Zlatých Moravciach nadmieru spokojná. Žijem v zahraničí, mimo Sovenskej republiky a na pána Mauréryho som sa plne spoľahľa a zverila mu celú procedúru predaja mojej nehnuteľnosti, o ktorej ma pravidelne informoval a všetko prebehlo vporiadu. Kupujúci nemali žiadne výhrady a ja som sa kvôli predaju nemusela ani len vracať na SK. Vrelo pána Mauréryho odporučím komukoľkvek a myslím si o jeho prístupe, že je férový a stopercente profesionálny.

 57. tibor janas píše:

  Realitna kancelaria Diamond Reality mi od zaciatku mimoriadne pomohla. Vysvetlili mi vsetky nalezitosti ohladne uveru aj samotnej kupy nehnutelnosti. Bola som aj inde, ale s nimi som bola naozaj spokojna. Myslim, ze s tak slusnym osadenstvom v realitke som sa este nestretol. Patrí Vám velka vdak. Tibor Janas.

  • Lukas píše:

   Dakujeme Vam, az teraz sme si vsimli, ze mame takuto peknu referenciu na nase sluzby. Tesi nas to a aj nadalej budeme pracovat na nasich sluzbach.

 58. Zuzana Levická píše:

  Veľká spokojnosť s TOP REALITY SLOVAKIA ,,pán Maurery je jeden veľký profesionál,,všetky zmluvy,,komunikácia a postup bol na veľmi profesionálnej úrovni,,keď ešte raz budem kupovať byt tak jedine cez neho,,,VEĽKÉ ĎAKUJEM pán Maurery!!!!

 59. Zuzana Levická píše:

  TOP REALITY SLOVAKIA mozem len odporuciť,pán Maurery je perfektný profesionál s ľudským prístupom,,od začiatku bol úžasný prístup,tak isto komunikácia na jednotku,,,zmluvy vysvetlené a dobre spracované,,keby este kupujem byt tak jedine cez neho,,ďakujem pán Maurery

 60. Anton H píše:

  Dobry den,
  mam presne opacne skusenosti ako pan s nickom “Tulipan”. Pri rieseni kupy-predaja neznutelnosti v Zlatych Moravciach sme sa stretli praveze s vysokoprofesionalnym pristupom p. Maureryho (hodnotim to aj z pozicie byvaleho realitaka) a kupujuci a aj predavajuci sme boli nanajvys spokojny, pretoze boli promptne splnene vsetky dohody predaja, rovnako ako aj poradensky servis ohladom nehnutelnosti. Zmluva Bola “vyhodna” pre obe strany a som si isty, ze cely prevod bol vykonany rychlo a odborne.

  Dakujem

  Anton H, Zlate Moravce

 61. Ľubica Bartko píše:

  Dobrý deň,
  ja mám s realitnou kanceláriou TOP REALITY SLOVAKIA zo Zlatých Moraviec veľmi dobré skúsenosti. A konkrétne s pánom Maurérym, ktorému som zverila predaj mojej nehnuteľnosti a plnú dôveru, nakoľko žijem v zahraničí a kvôli predaju som dokonca nemusela ani len pricestovať na Slovensko, čo mi ušetrilo čas aj peniaze. Komentár pána “Tulipána”, že províziu platí kupujúci je absolútna nepravda, pretože provízia je zrazená z predajnej ceny a teda ju znáša plne predávajúci, čo je jasne vyjadrené k kúpnej zmluve a každý ,kto ju podpíše je zodpovedný za jej porozumenie a dodržanie, resp.nedodržanie jej podmienok, za ktoré nesie plnú zodpovednosť len on sám. Moju províziu si realitná kancelária pána Mauréryho plne zaslúžila za svoj jasný, zrozumiteľný a promptný prístup k celému procesu predaja, o ktorom som bola pravidelne informovaná a profesionalitu pána Mauréryho odporúčam každému, kto hľadá spoľahlivú osobu, na ktorú sa môže spoľahnúť, či už pri predaji alebo kúpe. Kiež by bolo viacej takých osôb na Zemi.

 62. Adriana píše:

  Nedavno som predala byt cez realitku p.Maureryho a som s jeho sluzbami velmi spokojna. Bol ustretovy a myslim,ze spokojnost bola aj na strane kupujucich.Cely predaj prebehol tak,ako som si predstavovala,co sa tyka administrativy aj poziadaviek oboch stran.Uprimne odporucam pri obchodovani s nehnutelnostami jedine pana Maureryho.

 63. Lubomir Belli píše:

  Dobrý den,mé zkušenosti s realitní kaceláři TOP REALITY ve Zlatých Moravcích ve zastoupení pana Maureryho jsou na vysoké profesionalní urovni. Ta profesionalita byla založena na prodeji nemovitosti v Topolčiankách. Tak jak postupoval, bylo se souladem s prodejem teto nemovitisti. Ještě bych poděkoval za solidní jednání v mé nepřítomnosti za vyřízení formalit. Mohu vřele doporučit pana Maureryho.

 64. Martina píše:

  tiez som predavala dom cez realitku abareality. musim povedat ze som si ju vybrala na zaklade dobrych skusenosti mojej znamej. vo vsetkom mi vyhoveli a celkovy predaj prebehol prekvapivo rychlo co ma teda potesilo.

 65. mosberg píše:

  Mám veľmi zlú skusenosť s Remax Topoľčany,inzerovali moju polnohospodarsku pôdu s nepravdivymi a vymyslenymi udajmi(pripojky,objekt vhodny na ranč atd.)napriek tomu,že sa jednalo výhradne o polnohosp.pôdu,čo bolo deklarovane mnou aj v zmluve s nimi.Takā bola aj cena za pôdu.Teraz mam ja s kupcom kopec problemov,bez ktorych som mohol byť,keby som nepredaval cez nich…..Remax sa tvari akoze nič…oni sú len sprostredkovatelia….nikdy viac cez Remax….aj ked maju bombasticku reklamu….,moje problemy s nimi a s ich neprofesionalnym pristupom by boli na dlhē pisanie..

 66. Lucia píše:

  Akurát si hľadáme s priateľom byt a našla som si jeden cez Bond reality, volala som tam, že mám záujem, pani čo to zdvihla povedala, že kontakt dá svojmu kolegovi, že sa mi ozve…ale nik sa neozval a do pol hodiny bol aj inzerát na danú nehnuteľnosť vymazaný….neviem čo to malo znamenať, ale prišlo mi to veľmi neprofesionálne, takže radšej tejto realitke netreba veriť.

 67. Mari píše:

  to je svata pravda s tym hodnotenim, malo kto hodnoti nieco, skor sa najde zla skusenost ako dobra. ved to s cim sme spokojny tak riesit nebudem ako ked nastane problem. u realitiek je to rovnako. ja sem teda prezmenu pridam dobru skusenost co sa tyka abareality. predavala som u nich byt, cely proces prebehol rychlo bez zbytocnych natahovaciek. pan ktory to so mnou riesil bol velmi mily. byt uz mam predany takze mozem povedat ze som bola velmi spokojna

 68. Igor Kováčik píše:

  TU reality Bratislava neseriózna realitná kancelária, sú to podvodníci Gálik, Ciller – ľudia dajte si pozor.

  • Martina píše:

   Dobrý deň pán Kováčik, chcela by som sa Vás spýtať na Vaše skúsenosti s TU reality…zaujala nás jedna veľmi výhodná ponuka bytu, no našla som už viacero negatívnych ohlasov na túto realitku. Vedel by ste mi doporučiť na čo si u nich dávať pozor?Vopred ďakujem za odpoveď.

 69. nespokojny píše:

  Neodporucam realitku Urban reality s.r.o. v BA. Neseriozny pristup. Po odsuhlaseni kupnej ceny oboma stranami som sa s maklerkou dohodol ze jej provizia bude uhradena v den podpisu zmluvy o prevode s cim suhlasila. Nasledne sa pripomienkovali zmluvy. K zaslanej verzii sa nevyjadrila tyzden a potom oznamila ze to preda niekomu inemu lebo jej hned zlozil zalohu. Strata casu a nakladov.

 70. Klientka Spokojná píše:

  Ja som kúpu bytu riešila koncom roka 2015 cez Solídne bývanie, konkrétne p. Jozef Pružina. Realitka pôsobí v B.Bystrici a Zvolene a p. Pružinu môžem určite odporučiť. Vybavil všetko od začiatku až po úspešný koniec. Keďže som s kúpou nehnuteľnosti nemala skúsenosti, po tom všetkom som rada, že som natrafila na neho, čo bola viac-menej náhoda. Byt ponúkala iná realitka a on za mňa urobil prvý kontakt a aj následne ma bezpečne previedol celým procesom. Jeho heslo je, že zastupuje obe strany (predávajúceho aj kupujúceho) a nemôže jednu stranu “obohatiť” na úkor tej druhej. Dúfam, že moja recenzia niekomu pomôže a som rada, že prispievam pozitívnou skúsenosťou 🙂 .

 71. Maros Ludvik píše:

  AS HAUS /
  tuto realitnu kancelariu neodporucam nikomu, neschopna a arogantna pani, nedokaze prist ani na dohodnute odovzdanie bytu, miesa sa do dohody medzi predavajucim a kupujucim, plne zuby ju uz mali aj hypotekarna poradkyna a pracovnicka banky, vyhnite sa jej 🙂

 72. Miska Maye píše:

  Nám sa osvedčila kúpa bytu s realitkou bez nich by sme boli stratení a to doslovne. Išlo o náš prvý byt a to priamo v Bratislave takže obáv sme mali na mraky a strach zo špekulatov ešte väčší…manželova kolegyňa mu doporučila abareality vraj sú ústretoví a pohotoví a naozaj sme nemali problém s ničím a ak sa nám niečo nepáčilo v kľude to s nami prešli ešte raz, Takže záleží naozaj na tom na akú realitnú kanceláriu narazíte…

 73. Pa3kF píše:

  Pekný deň všetkým, dovoľte mi tu vyjadriť spokojnosť s realitným maklérom z Top Reality Slovakia s.r.o. v Zlatých Moravciach – pán Mgr. Maurery všetko potrebné pri kúpe nášho pozemku zabezpečil, komunikoval aj s obecným úradom a vyšiel nám aj v ústrety, keď súhrou neplánovaných okolností u nás nastal problém pri vybavovaní úveru.Takže odporúčam a touto cestou mu ešte raz ďakujem 🙂

 74. Daniela píše:

  Popise sa tu mnoho na adresu realitiek.Aj ja som predavala uz po druhy krat byt,a aj kupovala,teda mozem kludne a zodpovedne odporucit realitnu kancelariu-ktora pôsobi v Kosiciach,Presove,Bratislave,Prahe-LEADERS&PARTNERS.Konatel tejto realitnej kancelarie Ing.Bc.RICHARD JURCEK na cele svojho timu,pre spokojnost klientov urobi max.A to som odporucila svojej dcere,svagrinam a aj znamym,a musim povedat,ze vsetci zdielali nadsenie z tejto real.spolocnosti Leaders&Partners,ako aj s realitnymi maklermi,ktorym zalezi na spokojnosti klientov.Je to spolahliva realitka.Teda bolo by na mieste vyzdvihnut sluzby realitnych spolocnosti.Tejto sa to dari,spokojnost klientov ktori sa radi vracaju,a odporucaju ich rodine a znamym je ich najväcsou odmenou.

 75. marianka píše:

  mozem sa spytat ci je nejaka realitka co ma sebou vacsiu databazu bytov z roznych miest ?

 76. petra píše:

  my sme mali celkom dobru skusenost s haloreality v ZA, chceli sme predat byt lebo sme sa po umrti v rodine chceli prestahovat a tak mozno sme mali stastie na solidneho maklera, neviem, no vsetko prebehlo v poriadku

 77. Mgr.Black Jack píše:

  Nechápem prečo ľudia oslovujú také spoločnosti? To sú ľudia ochotní podstúpiť také riziko že dajú zálohy, a bohvie či sa vôbec daná realita predá? Realitná chce vždy len provízie, ich nezaujíma vaše blaho. Konečne to ľudia preboha pochopíte? Len dobrovoľne vykrmujete darmozracov.. Veď predsa to je taký problém podať si v dnešnej dobe inzerát na internete? A v konečnom dôsledku. Pri.predaji a pokiaľ má záujemca fakt seriózny záujem je ochotný predsa ešte on Vám dať zálohu oficiálne cez notára,
  ( ktorú samozrejme zhrabne real.a) aby si Vašu nehnuteľnosť rezervoval. Týmto spôsobom upozornenie na czechoslovakreal. A predaj môže tak isto byť riešený cez notára,a pod.napr.mozte spísať kúpno- predajnú zmluvu u notára a priamo Vám kupujúci dá peniaze pred ním. V.zmluve sa uvedie presný dátum vysťahovania sa Vás a tým možný termín nástupu nového.majitela.Cize všetko je vec dohody. U notára dávajú obe strany občiansky preukaz atď.Potom neplačte keď prídete aj o pár tisíc eur, a majitelia sa môžu voziť na novom báve.Slovaci vážte si sami seba,majte hrdosť.

 78. Daniela Remeňová píše:

  Mám veľmi zlú skúsenosť s realitnou kanceláriou PRO BONO REALITY, s.r.o, konateľ Pavol Koco.
  Úplne jednoduchý predaj bytu skomplikovaný do neskutočných rozmerov.
  Túto realitnú kanceláriu neodporúčam nikomu.

 79. Daniela Remeňová píše:

  Mám veľmi zlú skúsenosť s realitnou kanceláriou PRO BONO REALITY, s.r.o, konateľ Pavol Koco
  Úplne jednoduchý predaj bytu skomplikovaný do neskutočných rozmerov.
  Túto realitnú kanceláriu neodporúčam nikomu.

 80. Daniel píše:

  Ja neodporúčam realitku Kamzík. Predali nám dom bez prístupovej cesty, lebo si ani nedali tú námahu zistiť kde končí parcela. Teraz sa nemáme ako dostať do domu…

 81. Paulína píše:

  RAI COMPANY – Banská Bystrica
  – Spolupráca s p.Likavčanou bola totálna katastrofa od samého začiatku..v skratke:
  1. Zamlčané dôležité skutočnosti o kupovanom byte (napr. Majiteľ bytu “sedel” v base, dozvedeli sme sa to až po podpísaní zmluvy! Všetky vybavovačky sa tým predĺžili, len na občiansky pre potreby banky sme čakali cez 30 dní,…)
  2. Kúpna zmluva – možno to bolo len nepozornosťou p. Likavčanovej.. zaslala zmluvu na kontrolu, my sme ju dali prepracovať právnikovi (v jej zmluve všetky poplatky,pokuty,.. znášal kupujúci; nesedela kúpna cena, niektoré vety totálne zavádzajúce), poslali sme jej prepracovanú zmluvu ktorú odsúhlasila, ale na podpis zaslala opäť úplne inú zmluvu kde boli zas pomenené sumy kto čo platí bez toho aby nás na to vôbec upozornila .. na niekoľkýkrát sme sa však dočkali normálnej zmluvy…
  3. Komunikácia – časté telefonáty o tom, ako máme čo najskôr zaplatiť, telefonáty o tom, ako si máme zaplatiť urýchlené konania napr na katastri, na úradoch… pritom sa vždy VŽDY čakalo na to, čo mala vybaviť ona, a tým pádom sa nám všetky termíny iba posúvali..
  4. O tom ako prebiehalo prevzatie bytu ani nehovorím…ani sa neunúvala dostaviť sa a ani len nezatelefonovala že nepríde..pritom sme boli dohodnutí že tam bude..
  Možno pani Likavčanovej krivdím, naozaj nemám problém pochváliť, ale za celý pol rok čo sa riešila kúpa bytu nás o opaku nepresvedčila..
  I keď možno niekomu inému pomohli, po našej skúsenosti už s touto realitkou nechceme nikdy spolupracovať..

  SEVOREAL – Banská Bystrica
  – opačná skúsenosť. Absolútna spokojnosť a naozaj odporúčam vo všetkých smeroch! Záujem o klienta, promptné vybavovanie čohokoľvek, kvalitné rady… Za celý čas spolupráce nevznikla ani jedna zlá skúsenosť. ĎAKUJEME emoticon

 82. janka píše:

  ja som kupovala byt vo zvolene, dost narychlo kvoli prijatiu do noveho zamestnania, urice je dobre kupovat novostavbu, ja som mala to stastie u realitnej kan. reb, to mi aspon radila kamoska pretoze, jedna z mala ktora ponuka byty po celom slovenku a naozaj luxusne.

 83. ss píše:

  Poprosim referencie na RK Romanticke chalupy, s.r.o. Predával alebo kupoval niekto cez nich? Vopred ďakujem za reakcie.

 84. robo píše:

  aké máte skúsenosti s PBS reality

 85. AL12 píše:

  Dobrý deň,

  MAXEN v Košiciach = maximalne neseriozna realitka. Ponukaju Vam kompletny pravny servis v cene, ale na ten zabudnite. Každý poplatok si radi ošetria v zmluve tak, že ho jednoducho budete musieť zaplatiť. Provízia, ktorú im platíte, nie je nízka – 2000 eur a služby žiadne. A určite im neskúšajte povedať do telefónu, že jednajú neseriózne. Najmä nie, ak riešite bývanie s pani Z. Pavelekovou. Pretože predtým, ako Vám položí telefón, obleje Vás vyhrážkami, že sa na Vás bude sťažovať u zamestnávateľa…

 86. Daša píše:

  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť kto má skúsenosť s realitkou HALOREALITY, konštatínova 6, Prešov a Prešovská realitná spoločnosť, s.r.o. Ďakujem

 87. jaro barc píše:

  Dobrý deň pozná niekto realitku century 21 košickú pobočku?
  Alebo dobrú košickú realitku
  Ďakujem

 88. Lena píše:

  Dobry den,chcem sa vyjadrit k jednaniu realitnej kancelarie M Grey Reality. Po obhliadke, dohode o predbeznej rezervacii bytu a s vaznym zaujmom, s dohodnutym stretnutim sme sa o den na to dozvedeli ze byt predali niekomu inemu a neobtazovali sa ani zavolat alebo informovat nas,pripadne navrhnut nam dorovnanie ponuky. Sme sklamani a nahnevani. Takto sa naozaj nejedna.

 89. Dobrý deň. Chcem napísať recenziu na realitku AB Reality, Senec, a na jej realitného makléra pána Pozsonyho. Robí svoju prácu ako skutočnú frašku. Nechodí ani na odovzdanie bytu,kde sa spisuje Odovzdávací protokol,nevie ani kde sú vodomery v byte a ani elektromer,absolútny nezáujem.Pošle len mailom Protokol a zhrabne províziu 350Eur, a potom sa viacej nestará.A keď nastanú problémy s podnájomníkom,že nezaplatí,tak dáva ruky preč,a keď mu poviete svoju nespokojnosť s jeho službami, tak sa ešte urazí,nič s klientom nevybaví,keď ste vy mimo Rebubliku a to s drzým odovodnením, že teda,jemu tú cestu za podnájomníkom nikto nepreplatí. Vonkoncom drosť na n-tú. Hašková

 90. Andrej píše:

  Zdravim,realitna kancelaria BONTON REAL – neodporucam. Zla komunikácia s realitnou maklerkou p. Pokrifkovou. Opakovane pri zaujme o o kupu pozemoku som jej volal, nedvihala telefon, na sms a email nereaguje. Mala mi poslat dokumenty k pozemku no nestalo sa tak doteraz asi 2 tyzdne, odvtedy sa neozyva… Len tolko aby ste vedeli

 91. Peter G. píše:

  Ak by chcel niekto využiť služby realitnej kancelárie Property Network, dobre si to rozmyslite. Klamlivé informácie o nehnuteľnosti, a po podpise zmluvy zobrali peniaze a už neriešili žiadne problémy s nehnuteľnosťou, nedvíhajú telefón, neodpovedajú na emaily!!! Zmluva o kúpe nehnuteľnosti nesprávne vypracovaná s chybnými údajmi, ak by sme na to ako kupujúci neprišli ešte pred podpisom, tak z katastra by Návrh na vklad vrátili a celý proces odznova, takže ,,LEN,, znova termín u notára! nevyužívajú elektronické služby čím môžu ušetriť klientovi peniaze a čas, absolútni diletanti, takýmto realitkám by som nedovolil podnikať v realitnom biznise!

 92. Joe píše:

  Chcel by som vás informovat že Majesty Reality ma pripravili o 200€. Za prvé neinformovali ma o ďalšom potencionalnom kupcovi ani vtedy ked som oznámil ze mam seriózny záujem o kúpu nehnuteľnosti. Nedali ste mi možnosť vykonat obhliadku po tom ako som si vybavil dôležité náležitosti zo zahraničia. Neponukli ste mi žiadne ďalšie vhodné riešenie pri otázke na rezervaciu bytu a uprednostnili ste zaujemcu ktorý si ide vybavovať uver pred platbou v hotovosti.

 93. peto píše:

  POZOR na realitku GANT REAL. Jej majitelka Veronika Chvalovska sa pokusila ma podviest. Nastastie sa jej to nepodarilo. Ale musel som platit sudy, pravnikov, tak sa jej radsej vyvarujte.

 94. Roman píše:

  POZOR na realitku RE/MAX Galanta majitelka Eva Vlkovicova, Alena Beskidova – predava svoj dom v Kosutoch okres Galanta za 116 000€,na dom ma exekuciu a chce celu sumu vyplatit vopred aby vas okradla.Nedavajte ani len blokovaci depozit pretoze uz viac peniaze neuvidite ale ani dom.

 95. Bety píše:

  Ahojte ja mam neskutocne zlu skusenost s realitkou MIRABELL plus sro ktoru zastupuje pani Stefunkova. Pani Stefunkova nie je schopna komunikacie a zabezpecenia bezproblemoveho priebehu naplnenia zmluvy nou vytvorenej. Naopak dostane vas do problemov lebo zmluva je este aj zle napisana. Ked potrebujete pomoc povie ze vam hned da vediet vy odidete a uz sa vam neozve a vy sa jej tiez nedovolate. MIRABELL nikdy viac zivotny omyl

 96. Isla Smith píše:

  Ma niekto skusenost s realitnou kancelariou v Trencine kb partners?

 97. Beskidová píše:

  Ahojte
  POZOR na realitnú kanceláriu REMAX Galanta
  Eva Vlkovičová
  Alena Beskidová
  okradnú vás o rezervačný poplatok,klamú a nepredajú vám nič,už sa im nikdy nedovoláte.

 98. Jozef Rak píše:

  Predávame byt a mám úplne čerstvú veľmi negatínu skúsenosť s p. Heribanovou Klaudiou z realitnej kancelárie Heriban SK v Košiciach – a to napriek tomu, že vôbec niesom a ani som nikdy nechcel byť jej klientom.

  Menovaná pani si suverénne a bez akéhokoľvek môjho zvolenia skopírovala informácie a fotografie z môjho súkromného inzerátu na bazoši.sk, prihodila si tam svoju cenu a šupla to celé na drzovku …tiež na bazoš.sk, pod svojim menom. Keď som volal na tel. číslo zverejnené v jej inzeráte, dvihol to jej manžel a po mojich informáciách kôli akému bytu volám sa ma opýtal, či mám záujem si byt prezrieť. Vtipné, naozaj veľmi vtipné.

 99. Lubo Majer píše:

  neodporucam Xemar z banskej bystrice, pani Vavrikova +421 918 065 693 – vtierava osoba, ktora obvolava inzeraty predavajucich, napriek tomu, ze v inzerate je vyslovene napisane “prosime realitne kancelarie aby nas nekontaktovali”, potom vola z cudzieho cisla pan, ktory funguje na mejly bio22@azet.sk, predstavi sa ako kupujuci a taha z nas informacie o predavanej nehnutelnosti, nato posle este 7 sms s tym ako super s xemarom a pani Vavrikovou predame nehnutelnost. Ako bonus mejly a sms s gramatickymi chybami :’ Jasna ukazka amaterskeho pristupu, Xemar nie je ani v Asociacii realitnyhc kancelarii, zrejme nejaky lokalny amateri, doporucujem oblukom sa vyhnut a usetrit si sklamanie.

 100. dulo varecha píše:

  Pisete ze socialisticke dedicstvo – kutilstvo cechov a slovakov. Praveze to bolo dobre, dnes su ludia darebaci hnusni lenivi – ti co predavaju to daju realitke, nechce sa im zapodievat zmluvami a pod., ti co kupuju su lenivy sami pochodit a zistovat, vybavovat zmluvy. Takto zlodeji z realitiek predavaju ornu podu za 70 E. Realitny makler – najnizsia forma zivota spolu s pravnikmi.

 101. Hurný píše:

  Odporucam Vam realitnu kanceláriu SOTHIS predaval som a zaroven kupoval a vsetko prebehlo OK-tak ako sme sa Dohodli.Velmi mili ludia.

 102. Jana Vanova píše:

  Pozdravujem Vas,
  Touto cestou by som odporucila real.kancelariu Direct Real s.r.o., v zastúpení na pobocke v Galante.
  Kupovali sme dom prostredníctvom tejto relaitnej kancelárie. Všetko prebehlo presne podľa dohody s excelentným pristupom maklerov: p. BUDAYOVEJ a p. ADAMCA. vysvetlili nam vsetky náležitosti ohladne hypotekárneho úveru aj samostatnej kupy nehnuteľnosti. Po bohužiaľ NEGATIVNEJ skúsenosti so spol HALO REALITY GALANTA (v zastúpení rodiny p. JOZSU) , sme boli s Vasimi maklermi max spokojni a sme vďační.
  Od začiatku sme mali od maklerov profesionálny a ľudsky pristup, komunikácia bola vyborna, zmluvy vysvetlene a výborne spracované.
  Dakujeme.a vrelo odporúčam.
  Pekny vecer

 103. nemlčiaca píše:

  Pripájam moju najčerstvejšiu skúsenosť s B 10 – Martin .
  Viac ako dva mesiace som pozerala byty a domy v hodnote 75. až 120. tisíc eur. Banka sa začne rozprávať až pri konkrétnej nehnuteľnosti. Rozhodovala som sa medzi dvoma , ktoré som si vybrala a mala dať vyjadrenie a zábezpeku. Našla som však ešte jednu nehnuteľnosť, ale to som ešte nevedela, čo ma čaká. Inzerát B 10 s upútavkou …IBA U NÁS. Reku idem na to.
  1 deň :
  – volám na číslo – zdvihla pani, vypočula si ma, nič konkrétne nevedela, len že sa mi ozve maklér .
  – ozval sa mi maklér – troška habkal o nehnuteľnosti , dohodli sme si termín obhliadky na druhý deň.
  2 deň
  – 15:30 – opakovanie slov pred i po prehliadke – už nehabkal, išiel do konkrétnosti a že je to vynikajúca ponuka a ste prvá, ste prvá, ste prvá, ak poviete, že beriete, ste prvá v poradí, je potrebná zábezpeka 3.000 Eur. Ja na to OK, mám teraz len 2.000, ale zajtra Vám dám vedieť, skočím do banky a poobede sa ozvem. A už mieril za druhým klientom a naše cesty sa rozišli , keďže sme boli dohodnutí a opäť mi zopakoval, že som bola prvá a že je to lukratívna ponuka 
  – 17: 37 – telefonát maklér – vraj ten druhý záujemca má vážny záujem a že čo teda. Premýšľala som, či ma maklér nepočúval a ja na to veď sme sa dohodli – do zajtra do poobedia. Na to, že či som vôbec nebola v banke ? Vysvetľovala som, že bola, len som nemala konkrétnu nehnuteľnosť …On na to, že oni majú fin. poradcu a on sa mi na to pozrie  povedala som si, aspoň nebudem behať a porovnávať iné banky, tak ok – termín dohodnutý na zajtra 8:00
  3 deň
  – 8:00 stretnutie s fin. poradcom , došiel i maklér, slovo dalo slovo, som neriziková, dobre zarábajúca, dohodli sme sa na procese, príprave rezervačnej zmluvy, hodnota 81.000 eur. Odišla som s podkladmi pre personalistku pre vybrané banky a s tým, že som sa spýtala, keďže bol majiteľ bytu stotožnený, že s cenou sa dá ešte niečo robiť, reku nech sa maklér spýta, či to zaokrúhli na 80.000 tisíc – nech sa mi to lepšie počíta 
  – 11:09 – volá maklér – pani, mám pre Vás dobrú správu. Majiteľ bytu súhlasí -cena 80.000 a pošlem Vám návrh zmluvy a zajtra teda o 8:00 podpisujeme. Zdalo sa mi to ozaj veľmi jednoduché 
  – 11:14 – mi prišla na mail zmluva na dohodnutú sumu 80.000 eur
  – Počas dňa som obvolala moje dve nehnuteľnosti a zrušila ústnu dohodu s konkurenčnými maklérmi, vybavila zábezpeku na konečnú sumu 3.000 eur, požiadala personalistku, aby som večerom mohla poslať fin. poradcovi scan podkladov a zajtra o 8:00 pri podpise odovzdala originály.
  – Večer som pozerala, že inzerát stále svieti – žiadne rezervované – cítila som, že sa niečo deje…
  – 18:14 – volá makler- pani ,nemám pre Vás dobrú správu. S tým druhým záujemcom som dnes obišiel ďalšie dve obhliadky a on chce ten Váš a pridáva sumu 5.000 eur, čo Vy na to ? Keď som povedala, že máme dohodu, vypočula som si, že on pracuje s ľuďmi a má toho veľa a koľko hodín denne on pracuje, začalo to gradovať a priznám bola som rozčúlená. Pýtala som, že ak pridám 6.000, kto mi zaručí, že o chvíľku nepovie že chce o tisícku viac ?
  Keďže sama neuznávam obchod spojený s nedodržaním slova a určitým druhom nátlaku, povedala som, že si stojím za dohodnutými podmienkami a že mám vlastne jeho slovo, že som prvá . On že sa teda ide rozprávať s majiteľmi a stáva sa to . A nebojte ,, nejaký pekný bytík Vám nájdeme ,, . Na to som povedala, že ako mu môžem po tomto všetkom dôverovať ? Cítila som, že sa smeje 
  – 19:41 som volala ja, či reku má vyjadrenie a on že na čo vyjadrenie ? Veď to je jasné !

  Priznám, že ak je firma so sloganom na všetkých jej stránkach lídrom na trhu a správa sa takto a myslí si, že prepáčte za výraz ,, žeriem seno,, , sa veru mýlia. Väčšina ľudí sa bojí a nepovedia svoj názor a nechajú sa zatiahnuť do osídiel makléra a jeho praktík, ako dosiahnuť svoje. Ak je toto prvok moderného marketingu  Klobúk dole  A nechcem ani mlčať o tom, čo robia, lebo by som inač ticho súhlasila s tým, čo sa tu deje a aký príjemný pocit mám ako klient počas celej doby spolupráce  A veru ako klient som mala zážitok z ich obchodu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: